cienie pod oczami - skąd się biorą?

Cienie pod oczami, większości z nas kojarzą się wyłącznie z nieprzespaną nocą. Jednak jest to błędne myślenie, ponieważ cienie pod oczami bardzo często są oznaką nieprawidłowej pielęgnacji, diety, stresu oraz uwarunkowań genetycznych.

Przyczyny cieni pod oczami

Skóra wokół oczu wyróżnia się tym, że jest niezwykle delikatna, cienka i wrażliwa. Wynika to z tego, że posiada bardzo małą ilość komórek tłuszczowych. Dodatkowo pozbawiona jest gruczołów łojowych, w wyniku czego jest bardziej narażona na pojawienie się zmarszczek, sińców i opuchlizny. Pozostałe przyczyny powstawania cieni pod oczami to:

  • stres,
  • odwodnienie organizmu,
  • nieprzespana noc,
  • czynniki genetyczne,
  • proces starzenia się skóry,
  • nadużywanie używek, takich jak: papierosy i alkohol.

Cienie pod oczami to nie tylko defekt estetyczny, jeżeli borykamy się z nimi od dłuższego czasu, należy udać się do lekarza. Ponieważ mogą być objawem chorób nerek, wątroby lub tarczycy. Czasami przyczyną mogą być również zaburzenia hormonalne oraz alergia.

Przeczytaj też: http://dzidziula.pl/kaszel-jakie-rodzaje-sa-spotykane-u-dziecka/

Odpowiednia pielęgnacja

Jeżeli chcemy powalczyć z cieniami pod oczami domowymi sposobami, powinniśmy zaopatrzyć się w gotowe kosmetyki, które są dedykowane takim problemom. Kremu pod oczy powinny zacząć używać już kobiety po ukończeniu 25 roku życia.

Krem pod oczy powinniśmy stosować 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Należy go delikatnie wklepywać palcami, zaczynając od zewnętrznego kącika. Podczas aplikacji kremu jednocześnie możemy wykonać masaż, który dodatkowo polepszy krążenie krwi.

Kolejną często wybieraną pomocą, w przypadku cieni pod oczami są żelowe płatki pod oczy, które dodatkowo możemy schłodzić przed użyciem. Zazwyczaj takie płatki są wzbogacone nawilżającym kwasem hialuronowym lub złotem. Ich zadaniem jest rozjaśnienie cieni pod oczami i nawilżenie delikatnej skóry pod oczami.

Jak ukryć cienie od oczami?

W przypadku, gdy mamy jakieś ważne wyjście i chcemy zatuszować cienie, które znajdują się pod naszymi oczami, powinniśmy użyć odpowiedniego korektora. Najlepiej sprawdzi się taki, który jest dedykowany tej partii skóry. Do ukrycia cieni pod oczami, przeznaczone są kolory, które różnią się od siebie kolorem. Wyróżniamy:

  • korektor żółty – przeznaczony do cieni fioletowych,
  • korektor różowy/brzoskwiniowy – przeznaczony do cieni brązowych,
  • korektor fioletowy – przeznaczony do cieni żółtych.

Źródło: https://sztukapuka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ