Cera naczynkowa - jak sobie z nią radzić?

Rumieniec, to stały element naszej, kobiecej urody. Zawsze, gdy się zawstydzamy, pojawia się on na naszej twarzy. Co wtedy? Nic, czekamy aż nasz rumieniec zniknie. Co jednak, jeśli jest on zbyt intensywny i po pewnym czasie nie znika? Odpowiedź jest prosta – mamy cerę naczynkową.

Cera naczynkowa – co to oznacza?

Jeśli mamy cerę naczynkową, to oczywiście nie mamy powodów do jakichkolwiek większych obaw. Musimy jednak mieć się na baczności – przecież nasza skóra jest wtedy znacznie bardziej wrażliwa. A wszystko to, przez żeńskie hormony płciowe – estrogeny. Tak, to one rozluźniają mięśniówkę twarzy, wpływając na rozluźnienie naczynek krwionośnych, znajdujących się pod jej powierzchnią.

Cera naczynkowa – co zrobić i jak pielęgnować?

1. Stosujmy odpowiednie kremy.

Należy pamiętać, że stosowanie odpowiednich kremów, jest z punktu widzenia skóry naczynkowej niesamowicie ważne. Dlaczego? Ponieważ każde wyjście na zewnątrz, może jej zaszkodzić. Dlatego, wybierajmy takie kremy, które nie dość, że skutecznie natłuszczą skórę, to jeszcze ją odpowiednio ochronią przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Pamiętajmy też o tym, że kremy takie powinny zawierać w swoim składzie, szereg specyfików odpowiedzialnych za poprawę kondycji naszych naczyń krwionośnych (np wyciąg z dzikiego nirtu, czy miłorzębu japońskiego).

2. Domowe sposoby na cerę naczynkową.

Ze skutkami posiadania tak zwanej cery naczynkowej, możemy walczyć również w domu, za pomocą naszych domowych specyfików. Jak to zrobić? Najlepiej oprzeć się na toniku ziołowym (zmieszaj ze sobą po łyżeczce suszonego nagietka, skrzypu oraz kwiatu kasztanowca a następnie zalej wrzątkiem i przemyj twarz) bądź też – na kompresie z lnu.

3. Makijaż do cery naczynkowej

Jeśli mamy cerę naczynkową, warto pomyśleć o dobry makijażu. Najlepiej, jeśli będzie to tak zwany zielony korektor (możemy go kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak też internetowych). Bezwzględnie unikajmy różowych kosmetyków – mogą one jeszcze bardziej pogłębić efekt rumieńca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ