Gęste, długie i ciemne – rzęsy to atrybut kobiecości. Podkreślają spojrzenie, nadają mu głębię i sprawiają, że panie wyglądają idealnie. Nie każda kobieta może pochwalić się długimi, pięknymi rzęsami. Czasem nawet najlepsza maskara okazuje się niewystarczającym środkiem do uzyskania niesamowitego spojrzenia. Na szczęście gabinety kosmetyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek, proponując im możliwość zagęszczania i przedłużania rzęs w Warszawie. Sprawdź, na czym polega zabieg i gdzie warto się jemu poddać!

Zalety przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs ma niewątpliwie wiele zwolenniczek. Wbrew pozorom metoda ta nie niszczy naszych naturalnych włosków, o ile zabieg został przeprowadzony poprawnie. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs ma sporo zalet. Jedną z nich jest 

codzienna oszczędność czasu. Nie musimy bowiem spędzać długich minut każdego poranka, by dokładnie wytuszować rzęsy. Wystarczy szybkie, delikatne przeczesanie przedłużonych rzęs, aby wyglądać idealnie.

Drugą zaletą zabiegu przedłużania rzęs jest fakt, że nawet bez pełnego makijażu możemy wyglądać zjawiskowo. Często zdarza się tak, że nie mamy chwili lub ochoty, by dokładnie się umalować. Aby wyglądać pięknie z przedłużonymi rzęsami, wystarczy jedynie odrobina błyszczyku na ustach. Panie, ceniące sobie głębię spojrzenia, mogą dodatkowo zdecydować się na hennę brwi, która w połączeniu z przedłużaniem rzęs da niesamowity efekt bez grama makijażu na twarzy.

Samodzielne przedłużanie rzęs a wizyta w salonie

Drogerie i sklepy internetowe oferują obecnie rzęsy na pasku, które możemy samodzielnie przykleić na powiekę w zaciszu własnego domu. Zazwyczaj wiąże się to z koniecznością dokupienia odpowiedniego kleju. Na rynku dostępne są również rzęsy na pasku magnetycznym, aplikowane dzięki działaniu magnesu. Samodzielnie przyklejone rzęsy dają krótkotrwały efekt – odpowiedni na specjalną okazję. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w tego typu zabiegach, zdecyduj się na wizytę w salonie kosmetycznym, nawet gdy zależy Ci na efekcie na jeden wieczór. Nieumiejętne przyklejanie rzęs może obciążyć Twoje naturalne włoski. Również klej bywa niebezpieczny – podczas aplikacji istnieje możliwość przedostania się substancji do oka, co może wywoływać podrażnienia. Ponadto źle przyklejone rzęsy będą po prostu nietrwałe, a nic nie rozproszy Cię bardziej niż odklejona rzęsa podczas imprezy.

Aplikacja sztucznych rzęs w salonie kosmetycznym to najlepszy wybór. Doświadczona stylistka dobierze odpowiedni model, który uwydatni urodę Twoich oczu. Dodatkowo odpowiednio przyklei rzęsy, dzięki czemu nie będziesz musiała martwić się o stan makijażu podczas zabawy. To zdecydowanie bezpieczniejszy i bardziej trwały sposób.

Przedłużanie rzęs na dłużej

Z pewnością słyszałaś także o możliwości przedłużania rzęs na czas dłuższy niż jeden wieczór. Metody takie jak 1:1, 2:1, 3:1 itp. opierają się na doklejaniu pojedynczych sztucznych rzęs do Twoich własnych.  Podczas zabiegu wykorzystywane są różne modele rzęs, w zależności od wybranej metody. Mogą to być rzęsy:

  • jedwabne,
  • z futra norek syberyjskich,
  • syntetyczne.

Podczas wizyty stylistka dokładnie dobierze długość rzęs do Twojego oka, a także podpowie, która metoda przedłużania rzęs będzie dla Ciebie najlepsza. Zabieg trwa około 1,5 – 3h. Wiele zależy od doświadczenia stylistki, a także wybranej metody. Przedłużanie rzęs wykonywane jest na zamkniętych oczach. Całość wymaga niezwykłej precyzji i cierpliwości, jednak uzyskany efekt warty jest poświęcenia. Po skończonym zabiegu nie wolno przez 24h korzystać z sauny czy basenu, aby użyty klej mógł odpowiednio zadziałać.

Efekt przedłużania rzęs utrzymuje się około 2-6 tygodni, jednak zaleca się, aby po 2-3 tygodniach umówić się na uzupełnianie. Sztuczne rzęsy bowiem przyklejone są do naszych naturalnych włosków – kiedy nasze rzęsy naturalnie wypadają, te doklejone również.

Gdzie wykonać przedłużanie rzęs w Warszawie?

Obecnie wiele salonów kosmetycznych, ale też osób prywatnych, oferuje przedłużanie rzęs w Warszawie. Zanim zdecydujesz się na wizytę w danym miejscu, dokładnie sprawdź jego opinie. Możesz poprosić też o zdjęcia wykonanych prac. Decyduj się wyłącznie na miejsca, budzące zaufanie, jak choćby BodyBar na warszawskim Mokotowie. To salon, w którym doświadczone stylistki profesjonalnie zajmą się Twoimi rzęsami, dobiorą odpowiednią metodę, długość i rodzaj przyklejanych włosków. Pamiętaj, że źle wykonany zabieg przedłużania rzęs może skutkować długotrwałym dyskomfortem, a w ostateczności przerzedzeniem lub utratą Twoich naturalnych włosków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ