Najlepsze farby do włosów blond

Farbowanie włosów na blond to dla wielu pań prawdziwe wyzwanie. Bardzo dużo problemów sprawia im nie tylko sam proces koloryzacji włosów, ale też dobór takiego koloru włosów, który będzie idealnie współgrał z ich typem urody. Włosy blond po farbowaniu bardzo często też przyjmują niechciane kolorowe refleksy, jak również stają się szorstkie i matowe w dotyku. Jak zatem znaleźć najlepszą farbę do włosów, którą bez problemu dopasujemy do naszej urody, a jednocześnie uchroni nas ona przed szeregiem różnych problemów? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze farby do włosów!

Farb do włosów blond – jaki odcień?

Decydując się na koloryzację włosów na blond, zdecydowanie najwięcej uwagi musimy poświęcić na wybór jej odpowiedniego odcienia. Ma to bowiem bardzo duży wpływ na ostateczny efekt koloryzacji włosów. Pamiętajmy, że najlepsze rezultaty farbowania włosów, osiągniemy przyciemniając lub rozjaśniając włosy maksymalnie o 2-3 tony podczas jednego zabiegu – w innym przypadku na naszych włosach mogą pojawić się kolorowe refleksy, które zepsują cały końcowy efekt. Jeżeli przy naturalnie ciemnobrązowych włosach zdecydujemy się na przejście do bardzo jasnego blondu, musimy zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku ciężko będzie osiągnąć optymalne rezultaty bez pomocy specjalistycznego rozjaśniacza. Nie zapominajmy też o tym, by farba do włosów w kolorze jasnego, średniego, naturalnego czy ciemnego blondu była również właściwie dostosowana do innych elementów naszej urody – tonacji kolorystycznej cery czy oprawy oczu.

Farby blond, które nie niszczą włosów

Tradycyjna koloryzacja włosów na blond bardzo często wiąże się z koniecznością zastosowania rozjaśniacza, który niestety ma bardzo szkodliwy wpływ na kondycję naszych włosów. To właśnie najczęściej pod wpływem rozjaśniacza włosy stają się matowe i szorstkie w dotyku, a także mają bardzo dużą skłonność do łamania się. Jak zatem zafarbować włosy na blond, a przy tym uniknąć ryzyka ich uszkodzenia?

Jeżeli zależy nam na tym, by skutecznie zmienić kolor swoich włosów, ale przy tym nie uszkodzić ich kondycji, powinnyśmy szukać farb do włosów o łagodnym składzie, w którym znajdziemy też dużą ilość odżywczych składników. Do takich produktów zdecydowanie zaliczają się farby do włosów blond Garnier, w składzie których znajdziemy odżywcze olejki, zapewniające włosom kompleksową pielęgnację podczas koloryzacji. Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć nasze włosy przed uszkodzeniami, wybierajmy farby do włosów bez amoniaku, które równie skutecznie farbują włosy, nie obciążając zanadto ich delikatnej struktury.

Ombre blond i pasemka

Koloryzacja włosów na blond nie musi wcale oznaczać konieczności zmiany koloru włosów na całej ich powierzchni. Współcześnie bardzo modnym dodatkiem do damskich fryzur stały się delikatne pasemka, a także koloryzacja w stylu ombre, która wymaga wyraźnego rozjaśnienia włosów wyłącznie na końcówkach.

Naturalnie rozjaśnione pasma włosów u blondynek mniej więcej od połowy głowy, a także wyraźnie rozjaśnione końcówki włosów u brunetek, to doskonały sposób na modną oraz bezpieczną koloryzację włosów – szkodliwemu działaniu farby poddane zostają tyle końce włosów, które łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji niż nasadę głowy. W tym przypadku wystarczy regularne podcinanie włosów, a także poddawanie końcówek włosów wygładzaniu przy pomocy preparatów z olejkami w składzie, by cieszyły się one pięknym i zdrowym wyglądem.

[Głosów:37    Średnia:2.2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ