Wypadające włosy- jak z nimi walczyć?

Wypadające włosy, to problem kobiet jak i mężczyzn. Cierpią na to zarówno młode osoby, jak i w średnim wieku. Wiadomym jest, że włosy mocne, pełne objętości, a przede wszystkim blasku sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie. Cóż poradzić jeśli włosy nam wypadają, jak radzić sobie z tym problemem?

Gdy podczas mycia włosów, tracimy ich znaczną część? Pamiętajmy, że włosy to przede wszystkim atrybut kobiecości. Każdy z nas posiada inną fryzurę, każdy z nas lubi inny kolor włosów. Długie włosy, krótkie, kręcone, każdy postrzegając nas, zwraca uwagę na włosy. To właśnie dzięki nim wyrażamy własną osobowość.

Wzrost włosa

Wzrost danego włosa składa się z kilku etapów. Pierwszy nazywany spoczynkowym, kiedy włos dopiero zostaje zakorzeniony. Etap ten trwa kilka tygodni. Kolejno ma możliwość wypadania, przez mycia czy też czesanie. Drugi etap trwa nawet kilka lat. Mowa o czasie kiedy korzeń wytwarza niezbędne substancje, kiedy włos ma rosnąć. Właśnie wtedy nasze włosy otrzymują od korzenia niezbędne substancje odżywcze. Kolejny etap, czyli trzeci polega na odbudowie korzenia. Każdy włos zostaje pokryty specjalną powłoką, a następnie zostaje wypchnięty do góry. Włos jest przetrzymywany przez korzeń przez pewien czas.

Kolejno następuje powrót do pierwszego etapu.

Dlaczego włosy wypadają?

Wszystko zależy od naszej diety, osobowości, genów oraz kosmetyków. Zły wpływ na nasze włosy ma intensywne szczotkowanie, suszenie czy też farbowanie. W przypadku kobiet bardzo duże znaczenie mają czynniki hormonalne. Włosy wypadają również w przypadku kiedy brakuje nam żelaza, biotyny, witaminy D3m cynku. Wypadające włosy dotyczą nas coraz częściej. Warto udać się takim przypadku do dermatologa, zakupić właściwy szampon oraz dbać o ich stylizację. Naturalnym sposobem na wypadające włosy będzie pokrzywa. To ona je wzmocni i będzie zapobiegać regularnej ich utracie.

Wypadające włosy- jak z nimi walczyć?

Nie myl łysienia ze zwykłym wypadaniem włosów

Niestety niektórzy z nas mylą normalne wypadanie włosów z łysieniem. Bardzo często małą ilość włosów widać już na samym czubku włosów. Jeśli nie jesteśmy w stanie odróżnić łysienia od wypadających włosów, koniecznie powinniśmy udać się do specjalisty. To właśnie dermatolog oceni kondycję naszej skóry głowy. Przeprowadzi z nami wywiad i stwierdzi z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

Jeśli problem, który nas dotyka do wypadające włosy, możemy się poddać specjalnym kuracjom. Jeśli natomiast mowa o łysieniu, w takim układzie będziemy mogli zdecydować się zarówno na przeszczep, jak i na bardziej naturalne metody w postaci kremów, płukanek, serum czy innych skutecznych kosmetyków. W każdym z tych dwóch problemów należy zdecydować się na wizytę u lekarza. Bowiem sami nie jesteśmy w stanie zdiagnozować swojego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ