Gimnastyka na przebudzenie

Chyba każdy z nas to uczucie, gdy podczas rannego budzika, nasz organizm nie jest jeszcze w stanie wstać z łóżka. Właśnie, jak się prawidłowo rozbudzić, co zrobić, abyśmy byli w pełni witalni? Numerem jeden jest oczywiście gimnastyka. Należy pamiętać, że to właśnie ona wpływa na pozytywny nastrój, zwłaszcza o samym poranku. Gimnastyka, powoduje, że w naszym organizmie wytwarzają się hormony szczęścia, czyli endorfiny. To właśnie dzięki nim możemy się cieszyć niezwykłym dobrym samopoczuciem. Poranne ćwiczenia powodują, że dostajemy zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień. Krótki trening jest polecany tóż po przebudzeni.

Poranna gimnastyka

Należy pamiętać, że nasze ciało nie lubi bardzo szybkich ruchów. Powinniśmy dać mu szansę na stopniowe przebudzanie się. Nie powinno się wstawać z łóżka w dużym pośpiechu. Powinniśmy poświęcić chociaż krótką chwilę na leniwe leżenie. Poranna gimnastyka sprawdzi się także w przypadku zdrowotnych problemów. Mowa tutaj o kręgosłupie.

Gimnastyka na przebudzenie

Dobrym rozwiązaniem będą treningi nazywane kardio. To nic innego jak maszerowanie szybkim krokiem po dworze przez kilkanaście minut. Kolejno powinniśmy ćwiczyć przez kilkanaście minut na rowerze stacjonarnym. Takie ćwiczenia spowodują poprawę krążenia oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Poranki, zwłaszcza zimą nie należą do prostych chwil.

Tym bardziej głośny budzik nie zawsze nam służy. Warto wybrać gimnastykę na przebudzenie. Chyba nie ma nic lepszego niż poranna gimnastyka w każdej formie sprawdzi się pod wieloma względami. Nie tylko dotlenimy nasz organizm, ale przede wszystkim w zdrowy sposób rozbudzimy się. Nie będą nam potrzebne żadne głośne hałasy, żadne budziki. Wystarczy codzienna poranna gimnastyka. Kilka ćwiczeń, skłonów, podskoków i rozciągnięć. Na pewno w ten sposób cały nasz dzień będzie znakomity.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ