Zmniejsz ryzyko nowotworów

Chyba najczęstszym pytaniem wśród wielu ludzi jest to, jak zmniejszyć ryzyko powstawania nowotworów. Oczywiście sposoby i profilaktyka, istnieją, dlatego warto ich przestrzegać. Pierwszym chyba najbardziej popularnym wśród ludzi palących, to oczywiście rzucenie palenia. Tytoń szkodzi naszemu organizmowi, co w skutku przyczynia się do powstawania nowotworów. Palenie tytoniu szkodzi nerkom, żołądkowi, trzustce oraz pęcherzowi moczowemu.

Jeśli zareagujemy w miarę szybko, możliwość wystąpienia nowotworu zniknie. Coraz więcej osób młodych sięga po papierosa. Paląc tytoń przez połowę swojego życia, możemy się nabawić różnych dolegliwości zdrowotnych. Nie powinno się zapominać, dym tytoniowy szkodzi naszemu otoczeniu. Mowa tutaj o biernym paleniu. Mianowicie wdychanie dymu również grozi nowotworem jamy ustnej, gardła czy krtani.

Jak zmniejszyć to ryzyko?

Należy unikać i likwidować otyłość. Niestety ten problem dotyczy w dużej ilości Polski. Osoby otyłe mogą się znajdować w grupie bardziej podatnych. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. W przypadku mężczyzn możemy mówić o pęcherzu oraz prostacie. W kwestii kobiet najbardziej narażone mogą być piersi, szyjka macicy. Kolejną zasadą zapobiegania jest aktywność. Powinniśmy pamiętać, że regularne ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko powstawania nowotworu. Dzięki ruchowi utrzymujemy właściwą wagę ciała.

Aktywność to jedno, a odżywianie to drugie. Bardzo ważną zasadą jest spożywanie owoców i warzyw w porcji pięć razy dziennie. Nasza dieta i sposób odżywiania są bardzo ważne w kwestii zapobiegania nowotworów. Spożywanie w dużych ilościach owoców oraz warzyw zmniejsza to ryzyko. Dodatkowo bardzo dobrymi produktami będą wszelkie zboża pełnoziarniste, błonnik, który chroni nasze jelita. Owoce i warzywa to najzdrowsze produkty, która działają anty nowotworowo. Jeśli już mówimy o produktach spożywczych, bardzo ważnym tematem jest alkohol. W tym przypadku powinniśmy ograniczyć jego spożywanie.

Zmniejsz ryzyko nowotworów

Jak się okazuje picie alkoholu w dużych ilościach, tylko zwiększa ryzyko powstawania nowotworu. Aldehyd octowego, to właśnie on jest odpowiedzialny za działanie rakotwórcze. Warto przypomnieć, że alkohol szkodzi naszej wątrobie, w związku z czym zwiększa on ryzyko na powstawanie raka wątroby. Należy więc trzymać właściwy umiar. Dzienny limit spożycia alkoholu określa się w postaci dwóch szklanek piwa, bądź dwóch kieliszków wina.

Słońce zwiększa ryzyko na powstawanie nowotworów

Jeśli zależy nam na całkowicie właściwej profilaktyce, powinniśmy unikać w szczególności nadmiernej ekspozycji na słońce. Każdy rodzaj nowotworu nie lubi przede wszystkim słońca. Zwłaszcza czerniak, który jest uważany na groźny. Jeśli więc posiadamy różnego rodzaju znamiona, w tym popularne pieprzyki, nie powinniśmy wystawiać swojego ciała na słońce. Należy więc chronić naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj właściwe kremy z filtrem UV. Należy także unikać korzystania z solarium.

Mianowicie właśnie w takim miejscu jesteśmy narażeni na substancje rakotwórcze oraz wysokie promieniowanie. Profilaktyka jest tutaj bardzo istotna. Powinniśmy w znacznym stopniu wystrzegać się słońca. Nie warto żałować kapitału na zakup odpowiedniego kremuz właściwym filtrem. Aby dobrze zrozumieć cała ideologię, nie chodzi o to, aby w ogóle nie przebywać na słońcu. W końcu promienie słoneczne, to naturalna witamina D. Mówimy w kontekście opalania, bądż chodzenia na solarium.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ