Co zrobić, by pozbyć się pomarańczowej skórki czyli cellulitu?

Cellulit nazywany potocznie skórką pomarańczową. W dzisiejszych czasach cała masa kobiet zmaga się z tym problemem. Jedynie jesienią bądź zimą, możemy zagrać ją pod warstwą bardzo grubych ubrań. Lecz wiosną, a zwłaszcza latem jest to wręcz niemożliwe. Warto więc pozbyć się cellulitu w czasie zimy, tak aby w lato cieszyć się plażowaniem bez żadnych kompleksów.

Jak się okazuje doskonałym sposobem na zwalczenie pomarańczowej skóry, czyli cellulitu jest dieta. Powinna ona zawierać sporą porcję błonnika. Nie możemy również zapominać o owocach i warzywach. Bowiem to one usuwają z naszego organizmu wszelkie toksyny. Istnieją także produkty , zaliczają się do nich między innymi: brokuły, grejpfruty, cytryny oraz szparagi. Jeśli zależy nam na zwalczeniu cellulitu, powinniśmy odpowiednio nawadniać nasz organizm. Mowa tutaj o wodzie, dzięki której pozbywamy się nadmiaru tłuszczu. Brak płynów w naszym organizmie doprowadza do powstawania skóry pomarańczowej, zwanej cellulitem.

Inne sposoby na pozbycie się cellulitu

Ćwiczenia to kolejny sprawdzony sposób. Pamiętajmy, że powstawaniu cellulitowi sprzyja nadwaga. Powinniśmy więc pamiętać o regularnych ćwiczeniach. Możemy pływać, chodzić na jogę czy na przykład biegać. Takie ćwiczenia powinny się odbywać kilka razy w tygodniu. Kolejnym sposobem na zwalczenie cellulitu jest masaż. Mianowicie masowanie skórki pomarańczowej powoduje stymulację krwi, co w efekcie daje usunięcie tkanek tłuszczowych. Świetnym sposobem będzie masowanie kawą, gdyż kofeina powoduje proces spalania tkanki tłuszczowej. Może to być zarówno kawa rozpuszczalna jak i ziarnista.

Co zrobić, by pozbyć się pomarańczowej skórki czyli cellulitu?

Należy także pamiętać, że noszenie zbyt obcisłych ubrań utrudnia prawidłowy przepływ krwi. Również z tego powodu może powstawać cellulit. Na rynku mamy także dostępne różnego rodzaju balsamy. Oczywiście nikt nie twierdzi, że po ich stosowaniu nastąpi natychmiastowa różnica. Lecz z upływem czasu, na pewno będziemy mogli zobaczyć diametralną różnicę, przed a po. W sklepach dostępne są także specjalne urządzenia, dzięki którym nasz cellulit ulegnie zmniejszeniu. Tak naprawdę sprawdzi się w tej kwestii zarówno odpowiedni kosmetyk, jak i dieta. Połączenie tych dwóch rzeczy może zdziałać prawdziwe cuda.

Czym tak naprawdę jest cellulit?

Cellulit to nic innego jak źle uformowana tkanka tłuszczowa. Zazwyczaj jest nierówna, bądź posiada uwypuklenia. Swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczową. Stąd ta nazwa. Cellulit najczęściej powstaje z powodu nacisku, co skutkuje wytworzeniem się tłuszczu.

Tkanka tłuszczowa to przede wszystkim spore nierówności. Istotną kwestią jest fakt, w których miejscach na ciele powstaje skórka pomarańczowa, gdyż nie wszędzie ona się pojawi. Najbardziej narażonymi miejscami na powstanie cellulitu są pośladki, brzuch, czy uda. Cellulit nie bierze się z nikąd. Mianowicie to zbędny tłuszcz, który z czegoś powstaje.

Pierwsze skojarzenie to rzecz jasna nasza żywność. Tłuste i kaloryczne potrawy, słodycze i inne słone przekąski. Tłuszcz jest odkładany, codziennie po trochu, a póżniej mamy jego skutki. Jeśli zależy nam na pozbyciu się jego w dosyć szybki sposób, możemy zdecydować się na basen czy inny sport, który będzie sprzyjał jego zniknięciu. Cellulit jest niechcianą skórką pomarańczową. Może on dotknąć zarówno młode dziewczyny, jak i kobiety w średnim wieku. Na to nie ma tak naprawdę żadnej reguły.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ