Efekty diety Dukana po miesiącu

Piękny, zadbany wygląd i idealna figura to marzenie większości ludzi. Dla szczupłej sylwetki i straty kilku kilogramów jesteśmy w stanie zrobić wiele. Katujemy się na siłowni, stosujemy różne diety, a czasami efekty są wyjątkowo kiepskie. Dlatego szukamy coraz nowszych metod, aby wreszcie poprawić nasz wygląd. Ogromną popularnością cieszy się dieta Dukana, a której chyba każdy cokolwiek słyszał. Dzisiaj przybliżymy Wam trochę bliżej jej efekty.

Czym jest dieta Dukana?

Dieta Dukana jest znana od jakiegoś czasu i cieszy się ogromną popularnością. Zanim jednak przedstawimy dokładne wyniki, w skrócie przypomnimy Wam, czym jest dieta Dukana. W końcu nie każdy będzie pamiętał. Dieta Dukana, inaczej dieta białkowa opiera się na założeniu, że liczenie kalorii nie zawsze jest równoznaczne z utratą kilogramów. Według zaleceń tej diety najlepsze wyniki osiągniemy, gdy będziemy jeść głównie produkty białkowe. Warto pamiętać, że przy diecie Dukana nie będziemy odczuwać głodu oraz dostarczymy wszystkich składników odżywczych.

Dieta ta składa się z czterech etapów

Dieta Dukana często bywa nazywana dietą cud, ponieważ gwarantuje nam doskonałe wyniki. Warto pamiętać, że świetne rezultaty osiągają również mężczyźni, którzy są bardzo oporni na odchudzanie. Dieta Dukana odbywa się w czterech etapach. Na początku następuje radykalne odchudzanie oraz oczyszczenie organizmu, które z reguły kończy się po około 5 dniach. Wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, czyli łagodnego spadku wagi. W tym czasie powinniśmy schudnąć dokładnie tyle, ile zamierzamy stracić w czasie diety.

Efekty diety Dukana po miesiącu

Faza trwa do czasu, aż uda nam się osiągnąć wymarzone wyniki. Po jej zakończeniu przechodzimy do trzeciego etapu, którego zadaniem jest uniknięcie efektu jojo. W tym czasie możemy już wprowadzać zmiany w sposobie naszego odżywiania. Długość tej fazy zależy, od tego, ile kilogramów straciliśmy w poprzedniej. Na koniec przechodzimy do stabilizowania wagi. W tym czasie możemy wrócić do jedzenia normalnych posiłków. Musimy jednak pamiętać, aby w ciągu tygodnia jeden dzień pozostał białkowy do momentu zakończenia diety.

Dieta Dukana gwarantuje znakomite rezultaty. Niestety, nie jest to odpowiedni sposób odżywania na całe życie. Dlatego po zakończeniu wszystkich etapów diety, należy wrócić do normalnego odżywania.

Jakie wyniki uzyskamy po miesiącu diety Dukana?

W końcu przechodzimy do najważniejszej części, na którą wszyscy czekają. W przypadku diety Dukana pierwsze efekty, bez problemu zauważymy już po upływie 30 dni. To kolejny powód, dla którego dieta Dukana jest nazywana dietą cud. W ciągu miesiąca możemy stracić nawet do 10 kg. Oczywiście, aby tak się stało, musimy dokładnie przestrzegać zaleceń diety.

Niestety nie ma możliwości podania, ile dokładnie dana osoba schudnie, ponieważ wszystko zależy od jej indywidualnych predyspozycji oraz determinacji. Jednak wysokie i szybkie wyniki stanowią doskonałą motywację do trzymania się zaleceń i dalszej walki o wymarzoną sylwetkę.

[Głosów:28    Średnia:2.4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ