Dlaczego warto uprawiać sport?

Sport to zdrowie – to zdanie towarzyszy nam od najmłodszych lat. Na początku chętnie słuchamy tych słów i uprawiamy sporo sportu, ale z wiekiem się to zmienia. Zaczynamy myśleć, że jednak nie warto, ale jesteśmy w błędzie. W końcu sport niesie ze sobą wiele korzyści o których często zapominamy. Może być lekarstwem na młody wygląd, lepsze samopoczucie lub doda nam zastrzyku energii. To również doskonały sposób na zły humor, złą pogodę czy odreagowanie stresu. Jednak trzeba znaleźć odpowiednią dla nas dyscyplinę, a wtedy naprawdę sport wiele zdziała.

Sport ma korzystny wpływ na nasze zdrowie

Wracamy do pierwszego zdania naszego tekstu, czyli sport to zdrowie i warto wiedzieć, że tak rzeczywiście jest. W trakcie uprawiania sportu nasze serce rozrasta się, a tym samym staje się bardziej wydolne i może pompować więcej krwi. Dzięki temu zmniejszamy ciśnienie tętnicze oraz obniżamy ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Osoby prowadzące aktywny tryb życia rzadziej dostają zawału serca czy udaru mózgu. Sport pomaga nam również poprawić odporność, dzięki temu nasz system immunologiczny zostaje wzmocniony, a my rzadziej chorujemy.

Sport przedłuża życie oraz poprawia wydolność fizyczną

Dzięki częstym treningom nie tylko stajemy się zdrowsi, ale też dłużej żyjemy. To wszystko dlatego, że u osób aktywnych wolne rodniki wytwarzają się znacznie wolniej. W dodatku pomaga nam podnieść naszą wydolność fizyczną. Dzięki ćwiczeniom stajemy się silniejsi, a nasze ciało bardziej wytrzymałe. To wszystko sprawia, że w przyszłości możemy podejmować większy wysiłek, a nasza kondycja się poprawia.

Sport pozytywnie wpływa na nasz nastrój

Kolejne korzyści płynące ze sportu to poprawa samopoczucia. W trakcie ruchu wytwarza się więcej endorfin, czyli hormonów szczęścia, dzięki temu mamy lepszy humor. Poza tym wysiłek fizyczny pomaga nam rozładować negatywne emocje oraz powoduje przyjemne zmęczenie fizyczne.

Dlaczego warto uprawiać sport?

To wszystko sprawia, że lepiej śpimy, a wyspane osoby zawsze mają lepszy nastrój. Sport sprawia, że nasz układ hormonalny pracuje lepiej, dzięki temu obniża również uczucie zmęczenia i stresu. W trakcie aktywności fizycznej hormony stresu są szybko usuwane z organizmu, a my stajemy się bardziej zrelaksowani.

Sport poprawia wygląd

Ostatnia kwestia dla niektórych może być najważniejsza. W końcu sport wpływa pozytywnie na nasz wygląd. Wysiłek fizyczny sprawia, że nasza masa ciała się obniża. W trakcie uprawiania sportu nie tylko spalamy tkankę tłuszczową, ale też budujemy mięśnie. Warto pamiętać, że w wyniku aktywności fizycznej stają się one lepiej ukrwione oraz bardziej jędrne i elestyczne. W dodatku zaczynamy się czuć, a nawet wyglądać młodziej.

W naszym ciele wytwarzają się niewielkie ilości hormonu wzrostu w trakcie wysiłku fizycznego, a to wszystko działa odmładzająco na nasz organizm i spowalnia proces starzenia. Jak widać, naprawdę warto poświęcić trochę czasu na sport, a przyniesie nam to mnóstwo korzyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ