cukier czy słodzik
fot. pexels.com

Wiele osób nie wyobraża sobie rezygnacji z cukru, który jest dodawany do większości potraw, a także do ulubionych słodyczy. Niektóre osoby również nie wypiją niesłodzonych napojów gorących, takich jak herbata czy kawa. Zamiast cukru jednak można wybrać inną formę słodzenia, np.: słodzikiem

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-lepsze-slodzik-czy-cukier/

Cukier

Cukier ma bardzo negatywne działanie na organizm człowieka. To właśnie on jest największym uzależniaczem, przez którego nie możemy zrezygnować ze słodyczy, napojów gazowanych, a także wielu innych produktów, które mają go w swoim składzie.

Tak naprawdę cukier czai się wszędzie i znajdziemy go w większości produktów spożywczych. Jest nawet dodawany do przypraw! Bardzo ważnym jest by kontrolować skład produktów, aby wiedzieć, z czym dokładnie mamy do czynienia. Ponieważ od cukru bardzo łatwo się uzależnić, jest go bardzo ciężko odstawić, zwłaszcza, gdy nie czytamy składy produktów i spożywamy go w zasadzie nieświadomie!

Istnieją jednak inne formy słodzików, które są zdrowsze, mają mniej kalorii, a także nie oddziałują na nasz organizm w sposób negatywny. Sprawdź, jakie to zamienniki!

Słodziki

Istnieje wiele słodzików pochodzenia naturalnego, które nie tylko nie są chemicznymi substancjami wytwarzanymi sztucznie, ale również nie robią takich szkód w naszym organizmie i nie tyjemy od nich tak bardzo, jak od białego cukru.

Takimi zamiennikami są ksylitol, erytrytol, brązowy cukier trzcinowy, stewia. Te wszystkie rodzaje słodzików są pochodzenia naturalnego, jednakże i przy ich stosowaniu należy zachować umiar. Nie powinniśmy przekraczać dziennego pułapu spożycia słodzików, a wówczas nie będziemy się musieli martwić swoją wagą oraz kondycją organizmu.

Co bardzo ważne, każdy z tych słodzików ma właściwości słodzące, jednakże ich smaki się różnią, zatem szukając zamiennika do białego cukru, musisz spróbować różne rodzaje tych roślinnych zamienników, aby znaleźć swój właściwy. Z pewnością wyjdzie ci to na zdrowie.

Przeczytaj też: http://realife.pl/jablko/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ