kanapki z twarozkiem

Białko stanowi ważną cześć diety każdego człowieka. Związane to jest z jego budową ciała, z czego większość stanowią mięśnie, składające się właśnie z białka. Czy jednak znamy najlepsze źródła białka w dostarczanych codziennie produktach? Czy wiemy, jak komponować dietę w pożywienie bogate w białko? Czy mamy wiedzę również o tym, które białko będzie najbardziej wartościowe i najlepiej przyswajalne? Podpowiadamy jak wybrać produkty w codziennej diecie, które są najlepszym źródłem białka.

Odpowiednia dieta podstawą codziennego żywienia

Codzienny pęd, stres i zła dieta powodują nie tylko wieczne zmęczenie, ale i mogą wpływać na gorsze wyniki treningu. Nie każdy jednak ma chęć i ochotę samemu komponować posiłki. Stąd idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych ludzi jest catering dietetyczny, który dostarczy jedzenie zawierające najlepsze białko. Nie bez powodu dieta pudełkowa święci triumfy wśród pracowników biurowych, korporacji i innych działalności wymagających nieustannego zaangażowania umysłowego i pracy nad projektami. Brak czasu na codzienne czynności, jak gotowanie powoduje, że tego rodzaju catering jest najlepszym rozwiązaniem współczesnego świata.

Najlepsze źródła białka zwierzęcego

Produkty pochodzenia zwierzęcego są jednym z najlepszych źródeł białka. Jest lepiej przyswajalne niż roślinne, z racji swego podobieństwa do białka znajdującego się ludzkim ciele. Ten cenny dla ludzkiego organizmu składnik budulcowy mięśni znajdziemy przede wszystkim w mięsie, rybach, owocach morza, nabiale i jajkach. Gdzie jednak jest najlepsze źródło białka? Możemy się zdziwić, ale bardzo dużą ilość wysokiej jakości białka zwierają jajka oraz krewetki koktajlowe. Jedno jajko zawiera go aż 7g , a ze 100 g krewetek pozyskamy 27 g białka. Równie doskonałym bogactwem białka są ryby morskie, które zawierają także cenne dla organizmu kwasy omega. Co istotne catering dietetyczny dostarczy nam cenne dla zdrowia białko w postaci ryb, a także mięs. Dieta pudełkowa może zawierać zgodnie z naszymi preferencjami różne jego rodzaje. Wielbiciele chudego mięsa mogą wybrać kurczak lub indyka, z kolei koneserzy mięsa czerwonego mają do wyboru wołowinę, wieprzowinę, kaczkę i dziczyznę.

Coś dla wegetarian i wegan

Coraz więcej osób ze względów zdrowotnych, a także własnych przekonań świadomie rezygnuje ze spożywania mięsa. Czy jednak w diecie roślinnej brakuje wartościowych źródeł białka? Oczywiście, że nie. Również dieta pudełkowa może zawierać wiele potraw i produktów roślinnych. Jednym z najlepszych źródeł białka roślinnego są amarantus oraz quinoa biała, czyli komosa ryżowa, która może być używana zarówno do dań obiadowych, jak i deserów. Catering dietetyczny Bielsko-Biała korzysta również z dobrodziejstwa takich roślin jak soja i rośliny strączkowe. Do tych ostatnich należy zwłaszcza soczewica, ciecierzyca, a także fasola biała i czerwona. Nie można zapominać także o orzechach, które zawierają wiele białka w swoim składzie. Zwłaszcza pistacje, nerkowce, włoskie i pini.

Wymienione produkty nie wyczerpują tematu, jednak będą swojego rodzaju drogowskazem dla osób chcących uzupełnić swoją wiedzę. Wybierając produkty, warto zwrócić uwagę, aby były wysokiej jakości tzn. pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczymy naszego organizmowi wszystko, co najlepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ