Kiedy wracamy pamięcią do naszych młodzieńczych lat na pewno widzimy naszą babcię, zawsze z włosami niczym paciorki nakładającą nam pyszny obiad. Chyba każda kobieta w wieku sześćdziesiąt plus jeszcze czterdzieści lat temu nie mogła sobie pozwolić na to, aby wyjść z domu bez trwałej. Czy w święta, czy też w normalne dni starsze panie musiały mieć piękną trwałą na swoich krótkich i przyprószonych siwizną włosach. A czy dziś można sobie zrobić trwałą?
Trwała ondulacja – jakie są wady i zalety ondulowania włosów? Aby to sprawdzić wybierzmy się do najpopularniejszego salonu fryzjerskiego w naszym mieście. No właśnie- najpopularniejszy salon w mieście to taki, w którym zrobimy najmodniejsze ombre hair, czy taki-w którym średni wiek klientek przekraczających próg wynosi pięćdziesiąt lat, ale kalendarz zapisany jest na dwa miesiące naprzód? Salony odwiedzane przez młode dziewczyny stawiają na nowoczesne cięcia i farbowania. Raczej nikt nie umówi nas na trwałą ondulację i będzie nam ją wręcz wybijał z głowy mówiąc, że jest ona przestarzała i niszczy włosy. Natomiast w lokalach do których zmierzają nasze babcie można wykonać przede wszystkim trwałą ondulację bądź płukankę, ewentualnie troszkę podgolić te niesforne kosmyki wyłaniające się spod równo ułożonych paciorków na naszej głowie. To jak to jest z tą trwałą?
Po stronie zalet na pewno należy zapisać zwiększenie objętości włosów, szczególnie u starszych pań. Niestety w starszym wieku włosy nie są już tak gęste, jak wcześniej. Robią się miejsca przerzedzone, gdzie widać skórę. Nie wygląda to atrakcyjnie, a kobieta czuje się zaniedbana. Trwała ondulacja pozwala na wyczarowanie burzy włosów, uniesienie ich od nasady i nastroszenie, a odpowiednia stylizacja i pozbycie się żółtawego odcienia wykreują atrakcyjną panią w średnim wieku.
Ale trwała ondulacja ma też swoje wady- źle przygotowany roztwór może nasze włosy poniszczyć, spalić końcówki i podrażnić delikatną skórę głowy. Co wiec zrobić?
Jeśli koniecznie chcemy zrobić trwałą, wybierzmy sprawdzoną i doświadczoną fryzjerkę.

www.fitnesstube.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ