Cytryna w odchudzaniu – jej zbawienny wpływ

Cytryna, owoc który dodajemy do wszystkiego. Oczywiście głównie do herbaty, ale też dań, deserów, drinków. Doskonała zarówno podczas zimy, jak i w czasie upalnego lata. Warto zwrócić uwagę, że cytryna jest najpopularniejszym owocem cytrusowym. Jej sok oraz wykorzystywany w przemyśle spożywczych, kosmetycznym oraz jako składnik wielu leków.

Cytryna- produktem niskokalorycznym

Bez wątpienia możemy powiedzieć, że cytryna jest owocem niskokalorycznym. Mianowicie już 100 g tego produktu to tylko około 30 kalorii. Cytryna nie zawiera ani tłuszczu, ani cholesterolu.

Co ważne jest bogatym źródłem błonnika oraz witaminy C. Właśnie cytryna posiada bardzo wysoką zawartość witaminy C. To nie tylko zdrowy produkt, który posiada także mnóstwo składników mineralnych.

Cytryna w odchudzaniu – jej zbawienny wpływ

Cytryna wzmacnia naszą odporność. Działa przeciwbakteryjnie. O tym wszyscy wiemy. Lecz okazuje się, że cytryna działa także odchudzająco. Posiada naprawdę zbawienny wpływ. Cytryna zbawiennie wpływa na nasze odchudzanie.

Nie wystarczy jednak jedynie pić herbaty z cytryną. Warto sięgnąć po coś więcej. Mowa tutaj o sokach z wyciśniętej cytryny czy też różnego rodzaju napoju, z cytryną w roli głównej. Możemy również sięgnąć po różnego rodzaju suplementy diety, gdzie głównym składnikiem będzie cytryna. Ten owoc jest dobry na wszystko. Dzięki cytrynie możemy zmniejszyć swój obwód w pasie czy pozbyć się nadmiaru tłuszczu na pośladkach.

Cytryna w kosmetykach

Z racji tego, że cytryna działa odchudzająco, znajdziemy ją także w kosmetykach, które zawierają jej ekstrakt bądź wyciąg. To różnego rodzaju balsamy, kremy, peelingi czy też serum. Tak więc jeśli uwielbiamy cytrynę, podoba nam się jej zapach, do tego chcemy schudnąć, warto ją spożywać zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ