Relaksujące masaże – prezent dla każdej kobiety

Profesjonalnie wykonany masaż relaksujący oprócz tego, że wyśmienicie odpręży nasze ciało sprawi również, że głęboki spokój ogarnie nasz umysł. Masaż relaksujący nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób żyjących w permanentnym napięciu. Z jego rezultatów z pewnością będą zadowoleni wszyscy, ponieważ każdemu z nas należy się od czasu do czasu chwila głębokiego odprężenia. Z tego typu zabiegów najchętniej korzystają kobiety, ale mało kto funduje sobie tego typu przyjemność we własnym zakresie.

Prezenty dla kobiet to temat szeroki i bardzo trudny dla wielu osób. Każda zbliżająca się okazja, powoduje nerwowe przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu odpowiedniego podarunku lub podążenie sprawdzoną, wydeptaną już ścieżką po bukiet do pobliskiej kwiaciarni. Czasem warto podarować ukochanej osobie, mamie, siostrze lub przyjaciółce coś wyjątkowego. Voucher na masaż w tym przypadku może okazać się genialnym rozwiązaniem. 

Zalety masaży relaksacyjnych

Masaż relaksujący jest doskonałym wstępem do zabiegów kosmetyczno-terapeutycznych. Działa kojąco na układ nerwowy, rozluźnia ciało, usuwając mimowolne napięcie mięśni. Ten rodzaj masażu wykonywany jest w sposób bardzo łagodny, powolnymi ruchami, dzięki czemu działa antystresowo i uspokajająco. Ponadto poprawia siły witalne, wzmacnia procesy regeneracyjne organizmu, niweluje bezsenność, bóle głowy. To najlepszy sposób na kojący wypoczynek. Relaks podczas tego typu zabiegu możemy osiągnąć na trzech poziomach:

  • fizycznym – wyraźnie odczuwa się zmniejszenie napięcia w całym ciele.
  • emocjonalnym – myśli są spokojne, odczuwa się błogość.
  • psychicznym – pogłębia się świadomości własnego ciała.

Integralną częścią masaży relaksacyjnych jest stosowanie w ich trakcie różnego rodzaju aromatycznych olejków, kadzideł, świec zapachowych oraz odprężającej muzyki.

Rodzaje relaksujących masaży

Istnieje wiele odmian masażu relaksującego, mnóstwo z nich wykorzystuje połączenie rozmaitych technik w taki sposób by zabieg był atrakcyjny i przede wszystkim skuteczny. Oto kilka z nich:

  • Masaż balijski wykorzystuje tradycyjne techniki masażu pochodzące z Indonezji. Niweluje bóle mięśniowe, głęboko relaksuje przynosząc fizyczne ukojenie. Stosuje się w nim silny ucisk akupresurowy, gładzenie, opukiwanie, rozcieranie i delikatne rozciąganie skóry. Nieodłącznym elementem balijskiego systemu terapeutycznego jest stosowanie olejków eterycznych.
  • Masaż tajski. To zabieg terapeutyczno-relaksacyjny, który stosowany jest od 2500 lat. Opiera się na założeniach ajurwedy oraz jogi. Łączy techniki uciskowe (akupresura, refleksologia) oraz rozciągające (joga). Wykonywany jest na sucho, czyli bez użycia olejków i innego rodzaju smarowideł.
  • Masaż aromaterapeutyczny jest zabiegiem, w czasie którego stosuje się całą gamę przeróżnych olejków naturalnych o cudownych zapachach. Są one wmasowywane w skórę, dzięki czemu masaż ten spełnia dwie funkcje – relaksującą i leczniczą. Olejki te posiadają szereg cudownych właściwości, m.in.: uspokajają, wygładzają, ujędrniają pielęgnują, nawilżają, odmładzają, relaksują i energetyzują.
  • Masaż czekoladowy. Wykonywany przy użyciu płynnego smakołyku zabieg to kosmetycznych hit ostatnich lat. Czekolada znana jest ze swoich właściwości odstresowujących, ale mało kto wie, że wykazuje również działanie antycellulitowe, ujędrniające, wygładzające, nawilżające, rozjaśniające i regenerujące.

Ponadto wśród masaży relaksujących znalazły się również takie zabiegi, jak m. in.: masaż na cztery ręce, hawajski masaż lomi lomi oraz masaż owocowy. Jeżeli wolimy relaksować się w zaciszu własnego mieszkania, warto skorzystać z oferty masażu z dojazdem do domu.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ