Laser frakcyjny

Wszyscy, którzy chcą zachować na dłużej piękny wygląd, młodą skórę lub też pozbyć się wszelkiego typu defektów skórnych, doskonale wiedzą, że medycyna estetyczna może im w tym pomóc. Wśród wielu dostępnych na rynku zabiegów na pewno na szczególną uwagę zasługuje tak zwany laser frakcyjny, znany też jako laser CO2.

Niezastąpiony laser frakcyjny

Choć laser frakcyjny znany jest od wielu lat, to dopiero stosunkowo niedawno powrócił do łask, a zadowolone użytkowniczki zauważyły, jak doskonały ma on wpływ na skórę. Z tego też względu coraz więcej klinik medycyny estetycznej oferuje swoim pacjentkom doskonałe zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Już niewiele zabiegów potrzeba, by zauważyć doskonałe efekty jego działanie na skórę.

Wpływ lasera frakcyjnego na skórę

Laser frakcyjny czyli CO2 jest bardzo popularną metodą odmładzania skóry, niwelowania wszelkiego rodzaju przebarwień, zmarszczek i innych defektów, z którymi czasami panie i panowie walczą latami. Ogromną zaletą tego typu lasera jest to, że jest to laser nieinwazyjny, a to z kolej oznacza, że po zabiegu pacjenci nie wymagają długiej rekonwalescencji. Efekty jakie uzyskuje się po zabiegu są podobne do tych, jakie otrzymuje się w wyniku wykonywania zabiegów chirurgicznych. To tylko jedna z wielu zalet, jakimi może pochwalić się ten laser. Jeżeli chcemy pozbyć się nieestetycznych zmarszczek, wygładzić skórę, bruzdy czy blizny potrądzikowe, a także poprawić koloryt skóry, laser frakcyjny będzie idealnym rozwiązaniem.

Jak działa laser CO2

Zasada działania lasera CO2 jest podobna jak w przypadku innych typów laserów. Laser wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki czemu też następuje koagulacja tkanek w strefach uszkodzonych. To z kolei sprawia. że skóra wytwarza więcej kolagenu, a także uruchamia zaawansowane procesy gojenia. Wzrost stężenia kolagenu w skórze sprawia, że jest ona jędrna, bardziej napięta i oczywiście wygląda zdrowiej. Wszystkie procesy jakie zachodzą po zabiegu laserem frakcyjnym poprawiają koloryt skóry, przyczyniają się do tego że jest ona gładsza i dużo lepiej wygląda. Warto też tu dodać, że doskonałe efekty zauważalne są już nawet po pierwszym zabiegu. To wszystko pokazuje, że laser CO2 jest niezwykle skuteczny i warty polecenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ