Bieganie to bardzo popularny sport, między innymi dlatego, że nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Ale to nie znaczy, że można zaczynać z byle czym.
Najistotniejsza sprawą są buty. W większości wypadków na początek wystarczy zwykłe obuwie sportowe, ale warto zaopatrzyć się w coś bardziej odpowiedniego. Dobre buty do biegania można kupić w sklepie sportowym już za kilkadziesiąt, czy sto-kilkadziesiąt złotych. Jeśli decydujemy się na zakup, to dobrze jest wybrać coś z ‘lepszej półki’- nie tylko wpłynie to pozytywnie na komfort uprawiania sportu, ale też może ograniczyć liczbę kontuzji. Odpowiednie buty są przewiewne lub odprowadzają pot, co ogranicza liczbę otarć. Warto też pamiętać o tym, że buty do biegania powinny być odrobinę większe, niż rozmiar, który normalnie nosisz.
Co do specjalistycznych ubrań- na rynku dostępnych jest cała masa koszulek, kurtek, legginsów, spodenek, skarpet i czego jeszcze dusza zapragnie. I tu wszystko zależy od tego, jak często iw jakich warunkach planujesz biegać. Na początku wystarczy zwykła koszulka i prosty dres. Wystarczy troszkę poszperać w szafie.
Kolejnym elementem są wszelkiej maści elektroniczne gadżety. Na początek większość z nich nie będzie potrzebna- może jedynym wyjątkiem jest urządzenie do odtwarzania muzyki, ale to już osobisty wybór każdego biegacza- jednych muzyka rozprasza, inni nie wyobrażają sobie bez nie aktywności fizycznej. Jednym z pierwszych urządzeń, w jakie warto się zaopatrzyć jest zegarek lub stoper. Pozwoli nie tylko kontrolować czas przeznaczony na treningi, może tez posłużyć do badania tętna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz od początku zaopatrzyć się w pulsometr, czy krokomierz- z pewnością przyda się w przyszłości.

www.rehaform.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ