komórki macierzyste

Medycyna estetyczna staję się coraz popularniejsza wśród kobiet i nie tylko. Rozwój technologii dostarcza coraz lepsze metody odmładzające, które pomagają dłużej zachować piękny wygląd. Niektóre partie w szczególności zdradzają wiek i ulegają szybszemu starzeniu. Skóra twarzy, szyi, dekoltu – to miejsca, o które należy zadbać, by cieszyć się młodym wyglądem. Obecnie na rynku najnowszy i najpopularniejszy jest zabieg odmładzania komórkami macierzystymi.

Czym są komórki macierzyste?

Ludzkie ciało jest zbudowane z tysięcy komórek, które są posiadają inne funkcje. Każda komórka zapoczątkowała się z embrionalnych komórek macierzystych, komórek, które mają zdolność „rozmnażania się” i tworzenia następnych komórek. Starzejąc się nasze komórki umierają i następuje aktywacja komórek macierzystych, których zadaniem jest odbudowanie tych uszkodzonych. Komórki macierzyste jest to grupa komórek, która naturalnie występuje w szpiku, krwi obwodowej oraz tkance tłuszczowej organizmu. Cechuje je samo odnawialność. Stosuje się je w wielu dziedzinach medycyny.

Coraz nowsze badania nad nimi pokazują, że komórki macierzyste oprócz medycyny estetycznej, idealnie sprawdzają się w stomatologii oraz ortopedii. Komórki macierzyste stały się ogromną szansą na regeneracje uszkodzeń w obrębie stawów, chrząstek i zaburzeń układu kostnego. Przy użyciu komórek naukowcy leczą bez skalpela kontuzje więzadeł krzyżowych oraz pozostałych uszkodzeń narządu ruchu. Terapia komórkowa, która jest wspomagana wizytami u rehabilitanta daje niesamowite rezultaty.

Jak działa komórka macierzysta w procesie odmładzania?

Komórki macierzyste pobierane zostają z krwi lub z tkanki tłuszczowej pacjenta, który chce poddać się zabiegowi. Następnie materiał pobrany zostaje oczyszczony by następnie został podany strzykawką pacjentowi w odpowiednią partie skóry, która ma zostać poddana procesowi odmłodzenia. Komórki, które zostają wstrzyknięte wydzielają cytokiny, które pobudzają do regeneracji i odmłodzenia. Efekt jest widoczny i bardzo satysfakcjonujący, prowadzi do zmniejszenia zmarszczek, regeneracji skóry, poprawy wyglądu i naturalnie skóra dużo młodziej wygląda.

Kiedy widać efekty?

Często widoczne efekty są już po kilku dniach, jednak czasami zdarza się, że trzeba na nie poczekać dłużej. Komórki macierzyste odmładzają od środka. W przypadku zastosowania tkanki tłuszczowej efekt jest widoczny od razu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Dzięki nowoczesnej technologii, zabieg jest bezpieczny i może być wykonywany przez alergików. Dodatkowo zabiegi z użyciem komórek macierzystych mogą wykonywać wyłącznie lekarze medycyny estetycznej. Przed każdym zabiegiem obowiązkowa jest konsultacja lekarska i przeprowadzenie rzetelnego wywiadu zdrowotnego, by uniknąć jakichkolwiek skutków ubocznych po zabiegu. Następnie lekarz informuje pacjenta o przebiegu. Ryzyko powikłań jest naprawdę niewielkie. Materiał pobierany jest od pacjenta, dlatego zgodność tkanek powoduje, że zabieg jest bezpieczny. Wejdź na wrosinski.pl i przeczytaj więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ