Aromatyczne i delikatne kawy mleczne? Wybierz ekspres na kapsułki

Kawa z dodatkiem mleka znana jest już od końca XVII wieku, a co ciekawsze – za twórcę tego połączenia uznawany jest Polak, Jerzy Franciszek Kulczycki. Od tamtej pory mleczna kawa stale cieszy się niezwykle dużą popularnością. Dzięki dostępności nowoczesnych rozwiązań, przygotowanie idealnego napoju na bazie mleka i kawy może ograniczyć się tylko do kilku prostych czynności, a możliwość taką daje między innymi ekspres na kapsułki. Dlaczego warto postawić na takie urządzenie?

Aromatyczna kawa z kuszącą pianką

Nawet najlepszy sposób przygotowania mlecznej kawy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów bez wysokiej jakości składników. Hermetycznie zamknięte kapsułki do kawy wykonane przy użyciu aluminium chronią zmielone ziarna przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu nawet dłuższe ich przechowywanie nie rodzi obaw o zwietrzenie i utratę aromatu.

Równie istotną rolę odgrywa wykorzystywane mleko, jednak i w tym przypadku producenci sprzętów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, a za dobry przykład posłużyć może ekspres Nespresso Lattissima One, wyposażony w system parzenia pojedynczych porcji kawy. Urządzenie wykorzystuje całą porcję mleka, znajdującą się w zbiorniku spieniacza, której precyzyjne odmierzenie ułatwiają zaznaczone na zbiorniku poziomy. Takie rozwiązanie sprawia, że mleko służące do przyrządzania napoju jest zawsze świeże, a pianka apetyczna i delikatna.

Zawsze doskonałe proporcje

Ekspres na kapsułki to gwarancja zawsze doskonałej kawy, również tej z dodatkiem mleka. Kluczowe dla przygotowania idealnej kawy mlecznej są proporcje. Dzięki precyzyjnie odmierzonej (w zależności od rodzaju napoju) porcji ziaren w kapsułce, przyrządzane napoje są zawsze wyważone i zachwycają połączeniem delikatnego smaku z wyjątkowym aromatem. Ponadto wybierając nowoczesne urządzenia, jak na przykład wspomniany Nespresso Lattissima, nie trzeba martwić się doborem odpowiedniej ilości mleka, a także kontrolowaniem przepływu wody, co sprawia, że nawet osoby rozpoczynające przygodę z przyrządzaniem mleczno-kawowych kompozycji będą w stanie zrobić napój doskonały niczym z włoskich kawiarni.

Komfortowe odkrywanie nowych smaków

Łatwość, z jaką przychodzi przyrządzanie wyśmienitych napojów w ekspresie na kapsułki może zachęcać do próbowania dotychczas nieznanych rodzajów kaw, wzbogaconych o nuty np. wanilii lub owoców, łączenia ich z doskonale spienionym mlekiem, a także eksperymentowania z różnorodnymi dodatkami. Z kawami dobrze komponuje się wiele przypraw, między innymi nadający nieco orientalnego charakteru kardamon lub cynamon. Wielbiciele bardziej słodkich propozycji z pewnością chętnie skosztują napoju, którego smak urozmaicono miodem, syropem klonowym, bitą śmietaną lub owocami. Pewne jest to, że nie warto poprzestawać na jednym, ulubionym wariancie kawy. W tworzeniu kawowych kompozycji jedyne ograniczenie stanowi wyobraźnia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ