dziewczyna
fot: pixabay.com

„Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z marsa” – to stwierdzenie mimo upływu czasu nie traci na aktualności. Napisano już setki poradników na temat komunikacji damsko – męskiej. Jesteśmy też coraz bardziej otwarci, jeśli chodzi o mówienie o swoich potrzebach i oczekiwaniach niż starsze pokolenia. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zadowolic-dziewczyne/

Nadal jednak czujemy, że jesteśmy z innych światów i trudno nam się zrozumieć. Kobiety, dzięki wrodzonej empatii, potrafią sobie z tym lepiej poradzić. Panom natomiast brakuje tej kobiecej umiejętności zauważania niuansów, wczuwania się w emocje drugiej osoby, domyślania się, co może przeżywać. 

Najważniejsza jest rozmowa

Komunikacja jest podstawa każdego związku. Wymaga jednak od obu stron wytężonej pracy i chęci, by zrozumieć druga osobę, jej inna optykę, odmienne priorytety. Wypracowanie takiego porozumienia trwa jednak długo, trzeba przygotować się na to, że nie jest to łatwe zadanie i będzie wymagało od nas wielu wyrzeczeń, wielu „przegadanych” godzin. Z pewnością nie raz pojawią się negatywne emocje w naszym związku, czasem jego przyszłość zawiśnie na włosku.  Nie poddawajmy się jednak od razu, zawalczmy. Każdy musi przejść tę drogę.

Pokaż jej, że jest dla ciebie ważna

Kobiety, niezależnie od wieku, chcą się czuć ważne dla swoich partnerów. Nieistotne, czy jesteście ze sobą tydzień, dwa miesiące czy dziesięć lat, pokazuj jej drobnymi gestami, że jest dla ciebie kimś wyjątkowym. 

Wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że kobiety są bardzo roszczeniowe, że oczekują kosztownym prezentów. To błędne założenie, które zazwyczaj jest źródłem nieporozumień i większych konfliktów. 

Bądż szczery

Kobiety przykładają wagę do szczegółów. Nie musisz wydawać fortuny na drogie upominki. Wystarczy komplement. Może brzmi to banalnie i mało efektownie, ale małe słowa maja wielką moc. Najważniejsze, aby były szczere, wynikające z otwartości na drugiego człowieka, docenienia jego obecności. Nie inspiruj się gotowymi tekstami z internetu czy od kolegów. Zabrzmisz sztucznie i nieautentycznie, a to tylko pogorszy sprawę. 

Przeczytaj też: http://www.exposs.pl/zabezpieczyc-sie-zlamaniem-hasla/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ