szczeniaczek

Zjawienie się w waszym domu jakiegokolwiek zwierzęcia, może być w stanie wywrócić wasze życie do góry nogami. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego. Szczeniaki wymagają od nas dużo więcej uwagi i cierpliwości, niż większość dorosłych piesków. Musimy się więc na to odpowiednio przygotować. Z poniższymi radami nie będzie to trudne!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/szczeniak/

Jak przygotować się na szczeniaka? Szczeniak w domu

Zanim jednak psiak pojawi się w waszym domu należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach z tym związanych. Po pierwsze ważne jest, to aby posprzątać cały dom. Ta mała, słodka kulka wciśnie swój ciekawski pyszczek, dosłownie wszędzie i nie należy o tym zapominać. Dla takiego pupila groźne są stare resztki jedzenia gdzieś za lodówką lub za szafką w kuchni, mogą one mu bardzo zaszkodzić. Warto na wszelki wypadek schować także wszelakie dywany i poduszki, które służą do siedzenia, jako że szybko mogą okazać się idealną matą do załatwiania swoich potrzeb. Zabezpieczcie również kable, które warto przegryźć. Ciekawski maluch może mieć chęć ich z pewnością spróbować.

Wyprawka dla szczeniaka – wszystko co powinno się przygotować

Co kupić dla naszego przyszłego pupila?

  • Karma
  • Legowisko lub kocyk
  • Miski
  • Smycz i obroża
  • Zabawki

Opieka nad szczeniakiem – jak o niego dbać?

Kiedy mamy gotową już podstawową wyprawkę, a nasz nowy pupil jest w domu, to czas na opiekę nad nim. Szczeniaka należy karmić dosyć często, ale nie bardzo dużymi porcjami. Wraz z wiekiem, stopniowo zmniejszacie częstotliwość spożywania pokarmów przez pieska do dwóch-trzech razy. Dostęp do wody pies powinien mieć cały czas, bez wyjątków.

Po każdym jedzeniu i piciu należy wyjść z pupilem na dwór. Jeśli tego nie zrobimy, to nie bądźmy zaskoczeniu pozostawioną przez niego niespodzianką. Jest to bardzo uciążliwe, szczególnie dla mieszkańców bloku, kiedy mieszkacie np. na czwartym piętrze w bloku, ale niestety nie ma innej możliwości, niż częste wyprowadzanie psa. Przygotujcie się dodatkowo na gryzienie absolutnie każdej rzeczy, która się rusza, ale też tej która się nie rusza, podczas wymiany zębów szczeniaka. Bawiąc się ze swoim pupilem w żadnym wypadku nie pozwalajcie mu gryźć was po dłoniach.

Zobacz też: http://www.szafamamy.pl/zabawki-i-akcesoria-ktore-wasz-pies-musi-miec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ