Praca ze zwierzętami jest naprawdę ciekawym zajęciem, które dodatkowo może być czymś bardzo przyjemnym. Istnieje mnóstwo zawodów, które możemy wykonywać, jeżeli chcemy poświęcić się zwierzakom w stu procentach. Zaczynając od behawiorysty zwierzęcego, po pracownika hotelu dla zwierząt. Możliwa jest też praca jako wolontariusz w schronisku. To właśnie dzisiaj się na niej skupimy! Jak wygląda praca w takim miejscu? Przekonajmy się!
Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-w-schronisku/
Jak wygląda praca w schronisku?
Wszystkie rozważania należy zacząć od najważniejszego, czyli właściwie od tego I jak wygląda praca w takim miejscu. W schronisku znajduje się naprawdę dużo obowiązków oraz zadań do realizacji w ciągu dnia. Wolontariusze chociaż są, nie zawsze są w stanie ogarnąć wszystko. Właśnie dlatego istnieje tak duże zapotrzebowanie na wolontariuszy. Jeżeli kiedykolwiek w życiu odwiedziliśmy schronisko, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego jak to wszystko wygląda. Każdy piesek znajduje się w specjalnym boxie. Często w jednym boksie jest nawet po kilka piesków, w zależności od rozmiaru klatki i wielkości zwierzęcia. Nie ma możliwości, aby wszystkie pieski regularnie wyprowadzać. Zazwyczaj jest ich po prostu za dużo. Wypuszczanie stu psów naraz, aby załatwiły swoje potrzeby fizjologiczne, mogłoby się skończyć naprawdę dużym rozlewem krwi i totalną masakrę. W końcu pies, tak jak człowiek nie musi dogadać się absolutnie ze wszystkimi na swojej drodze.
Praca w schronisku – ciemne strony zawodu
Pies i kot, który w dzieciństwie spędzał życie na ulicy lub też z rodziną, która na jego oczach porzuciła go, będzie przeżywał ogromną traumę. Tego powodu Może mieć różne dziwne odchyły, które dla ciebie przynajmniej na początku mogą być niezrozumiałe. Sporo psów reaguje agresją na przykład na mężczyzn, tylko i wyłącznie dlatego, że kiedyś byłeś męska je skrzywdziła. Niektóre koty porzucone przez właścicieli, nie przywyknąć absolutnie do nikogo, a jeszcze inne będą zachowywały się jak dzikie koty. Niestety takie sytuacje w schronisku bardzo często mają miejsce. Niektóre zwierzaki pozostają w schroniskach, aż do swoich ostatnich dni. Chociaż może wydawać się to niesprawiedliwe, musimy być wyrozumiali. Nie każdy może pozwolić sobie na adopcję zwierzęcia, które posiada traumę i problemy.
Zobacz też: http://investlife.pl/archeolog-jak-nim-zostac/