kosmetyczka

Zawód kosmetyczki do niedawna uznawany był za typowo kobiecy zawód. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotyka się mężczyzn, którzy decydują się na wykonywanie takiego zawodu. Nie jest to praca łatwa. Makijaż musi być wykonany nie tylko estetycznie, ale również trwało, aby przetrwał całą imprezę okolicznościową lub sesję zdjęciową, które trwają zazwyczaj wiele godzin. W jaki sposób zostać kosmetyczką? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-kosmetyczka/ 

Jaką specjalizację wybrać w zawodzie kosmetyczki? 

Określenie ,,kosmetyczka” jest bardzo obszerne. Zahacza o wiele dziedzin oraz usług, które może oferować swoim klientom kosmetyczka, która zdecyduje się na wybraną specjalizacje. Oczywiście istnieją kosmetyczki, które świadczą usługi w jednym danym obszarze. Jest to np. kosmetyczka, która tylko i wyłącznie wykonuje makijaże lub zajmuje się tylko manicurem i pedicurem. Konkurencja na rynku „beauty” nie jest mała. Właśnie dlatego warto podążać za trendami oraz doskonalić swoje umiejętności na różnego rodzaju kursach i szkoleniach. 

Czy do wykonywania zawodu kosmetyczki potrzebny jest dyplom? 

Zawód kosmetyczki to przede wszystkim obsługa klienta oraz pielęgnację upiększanie jego ciała. Takie usługi możliwe są do nauczenia się podczas wykonywania konkretnych zabiegów, jednak zawód uzyskuje się na różne sposoby. W pierwszym sposobem jest wybór szkoły zawodowej, który skierowany jest w tym obszarze. Możliwe jest też ukończenie technikum o takim profilu. Kolejną opcją jest udanie się do szkoły policealnej o profilu technik usług kosmetycznych. Po dwóch lub czterech latach, w zależności od wyboru ścieżki kształcenia otrzymujemy tytuł zawodowy. Nasze kompetencje potwierdzone są przez dyplom z egzaminu czeladniczego oraz mistrzowskiego. Taki dyplom z pewnością ułatwi znalezienie pracy, ale bardzo często nie jest wymagane przez pracodawców. W dobie ogromnej konkurencji, taki dokument jest bardzo często niezbędny, jednak bardziej liczą się nasze umiejętności. 

Jak wypromować swój gabinet kosmetyczny? 

Kiedy dobrneliśmy już do momentu, w którym mamy zdobytą wiedzę i doświadczenie, możemy spróbować swoich sił otwierając swój własny gabinet kosmetyczny. W obecnych czasach najprostszym sposobem na reklamowanie swojego biznesu są social media. Dzięki nim mamy możliwość założenia fanpage’a do naszego salonu, na którym możemy zamieszczać wykonane przez nas prace, które będą zachęcały nowe klientki do korzystania z naszych usług. Ważnym aspektem jest zbieranie pozytywnych opinii o naszym salonie. Dzięki temu wcześniejsi klienci chętniej będą do nas wracać, a nowi będą dobijać się drzwiami i oknami. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ