Wiele osób lubi docenić dobry alkohol. Celebrujemy nie tylko jego smak, ale tez i niepowtarzalny aromat. Wiele można powiedzieć na temat wina po jego zapachu- czuć nuty ziemne, drzewne, a nawet owocowe. Być może mniej jest koneserów dymnego aromatu dębowego drewna wyczuwalnego w Whisky, czy Burbonie. Niektórzy lubią świeże owoce, zioła i przyprawy tworzące niepowtarzalne kompozycje drinków takich jak mojito, czy pinacolada. Czemu więc tych urzekających zapachów nie użyć do skomponowania perfum?
Okazuje się, że zapachy towarzyszące napojom, nie tylko napojom alkoholowym, to w świecie perfumiarskim wcale nie jest nowość. Oczywiście, aromat kawy raczej nikogo nie zaskoczy- ale perfumy z zapachem Coca-coli są bardziej niż niezwykłe. Natomiast zapachy nawiązujące do alkoholi i drinków alkoholowych są dość uniwersalne i pasują zarówno do kobiet, jak i przeznaczane są mężczyznom.
Zapachy dla kobiet zwykle są lekkie i słodkie- i takie też alkohole najczęściej w nich występują. Doszukiwać się można zatem lekkości szampana, czy białego wina. Słodkie, letnie zapachy zawierają w sobie aromat mohito, amaretto, czy pinacolady. Często występują w towarzystwie nut owocowych, kwiatowych, czy zapachu świeżych ziół.
Dla panów przeznaczone są raczej alkohole cięższe i mocniejsze. Najczęstszymi zapachami są rum, Whisky, koniak, czy Brandy- a zatem wyrafinowane nuty, zwykle kojarzone z biznesem- czy raczej bankietami i spotkaniami ‘pobiznesowymi’. Podkreślają one styl i elegancję. Z lżejszych i mniej formalnych kompozycji- wybrać można rum, najczęściej w towarzystwie tropikalnych nut ananasa i cytrusów, dzięki czemu można poczuć się jak prawdziwy pirat z Karaibów. W towarzystwie nut szyprowcyh i fougere pojawia się z kolei absynt- to nietypowa, odważna i lekko szalona kompozycja.

www.zdrowietiens.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ