Cała prawda o peelingu kawitacyjny

Wszyscy chcemy być piękni i młodzi. Szukamy różnych sposobów, aby nam się to udało. Współczesna kosmetologia niesie ze sobą wiele rozwiązań. Jedne są bardziej inwazyjne, inne mniej.

Peeling kawitacyjny jest dostępny już od dość długiego czasu, ale niektórzy nadal nie wiedzą na czym on polega. Wiele osób zastanawia się, czy warto z niego skorzystać oraz jakie niesie ze sobą korzyści. Peeling kawitacyjny to inaczej nowoczesna metoda oczyszczania skóry za pomocą fal ultradźwiękowych.

Ten zabieg jest delikatny, całkowicie bezpieczny oraz uniwersalny. Poza tym, można go wykonać w prawie każdym salonie kosmetycznym.

Na czym tak naprawdę polega metoda peelingu kawitacyjnego?

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, na czym polega peeling kawitacyjny. Dla niektórych osób jego nazwa może brzmieć nieco tajemniczo. Pamiętajmy, że peeling kawitacyjny nazywany też bywa kawitacyjnym oczyszczaniem twarzy, a jego potoczna nazwa to kawitacja. Zabieg polega na głębokim oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry. Peeling  kawitacyjny doskonale poprawia też krążenie.

Najważniejszy jest jednak fakt, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Urządzenie do kawitacji wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które rozpoczynają cały proces po zetknięciu z wilgotną skórą.

Na czym on polega proces kawitacji?

W efekcie zabiegu woda wytworzy na skórze wypełnione gazem pęcherzyki. Następnie w efekcie drgań ultradźwiękowych, pęcherzyki zaczynają pękać. Dzięki temu procesowi martwe komórki skórne zostają usunięte, a wtedy odsłania się młodsza warstwa skórna. W rezultacie peelingu kawitacyjnego następuje przede wszystkim oczyszczenie skóry, ale  to nie wszystko. Dochodzi również do poprawy krążenia, dotlenienia oraz nawilżenia skóry, a także pobudzenia komórek do naturalnej odnowy. Dodatkowo, następuje wygładzenie zmarszczek.

Jakie są zalety peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny niesie ze sobą wiele korzyści. Największą zaletą tego zabiegu jest fakt, że można go wykonywać przy każdym rodzaju cery. Jednak najczęściej zaleca się jego wykonanie w przypadku przetłuszczającej się skóry oraz skłonnej do powstawania zaskórników i rozszerzonych porów. To również świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z trądzikiem pospolitym. Dodatkowo peeling kawitacyjny stosuje się jako środek przygotowawczy do innych zabiegów kosmetycznych.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?

Niestety, wszystkie zabiegi mają jakieś przeciwwskazania. Peeling kawitacyjny, chociaż jest bardzo bezpieczny, również je ma. Przede wszystkim nie powinny go wykonywać kobiety w ciąży, osoby z chorobami nowotworowymi, cierpiące na stany zapalne skóry, a także posiadające metalowe implanty w ciele. Przed zabiegiem najlepiej skonsultować się z doświadczoną kosmetyczką, aby upewnić się, czy jest to odpowiednia dla nas metoda oczyszczania skóry. Dlatego zabieg ten najlepiej wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych, gdzie pracuje wykwalifikowany personel.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ