Couple Workout – Ty ćwiczysz, on ćwiczy, czemu nie trenować wspólnie?

Od pewnego czasu panuje moda na zdrowy tryb życia i bycie fit. Zaczęło się od kilku znanych trenerek, a następnie instagram oraz liczne blogi spopularyzowały ten trend. Obecnie ćwiczą młodzi i starzy, kobiety oraz mężczyźni. Często obydwie osoby z pary wybierają się na różne treningi. Dlaczego więc ich nie połączyć i nie zacząć ćwiczyć wspólnie.

Wspólne treningi zbliżają i cementują związek

Wspólne treningi mają mnóstwo zalet, które mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze życie. Po pierwsze, musimy sobie uświadomić, że wspólne ćwiczenia wymuszają częsty dotyk, dzięki któremu ocieplają się stosunki międzyludzkie, a my stajemy się sobie bliżsi.

Warto też pamiętać, że wspólne treningi będą bardziej mobilizujące. W końcu będziecie się wzajemnie dopingować, a to sprawi, że łatwiej będzie podołać dalszym ćwiczeniom. Nawet, gdy zaczniecie opadać z sił. Ponadto, w czasie wysiłki fizycznego wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. W końcu, gdy jesteśmy szczęśliwi w towarzystwie drugiej połówki, chcemy spędzać razem jeszcze więcej czasu, a to doskonale cementuje nasz związek.

Bliskość jest ważna również po treningu

Po treningu często jesteśmy zmęczeni i spoceni. Jednak to nie jest takie straszne, jak się może nam wydawać. W końcu to doskonała okazja do wspólnego prysznica. O wiele łatwiej będzie, gdy ktoś pomoże nam umyć plecy. Taka sytuacja jest również bardzo przyjemna i zbliża nas do siebie jeszcze bardziej.

Badania potwierdzają, że wspólny sport zbliża ludzi

Wyniku wielu badań potwierdzają, że pary, które wspólnie uprawiają sport są bardziej zadowolone ze swojego w związku. W dodatku, mogą się pochwalić bardziej udanym życiem erotycznym. W końcu dzięki treningom jesteśmy szczupli i wysportowani, a tym samym zyskujemy większą pewność siebie.

Couple Workout – Ty ćwiczysz, on ćwiczy, czemu nie trenować wspólnie?

Trening sprawia, że jesteśmy bardziej świadomi swojego ciała, a tym samy stajemy się bardziej otwarci na nowe doznania. To w dużej mierze ma wpływ na nasze życie erotyczne. Gdy jesteśmy w świetnej formie mniej się siebie wstydzimy, nie martwimy się też, że gdzieś nam wypadnie jakaś fałdka w czasie igraszek. To wszystko sprawia, że w czasie seksu jesteśmy bardziej odprężeni i czerpiemy z niego więcej przyjemności.

Gdy tylko jedna osoba ćwiczy jest znacznie gorzej

Jeśli obydwoje ćwiczymy to między nami wszystko się układa. Gorzej jest, gdy tylko jedno z nas decyduje się na trening fizyczny. Wtedy ta osoba czuje się lepsza oraz atrakcyjniejsza, a drugą połówkę uważa za gorszą. Taki stan często prowadzi do kłótni, a nawet do rozpadu związku.

Dlatego nie ma sensu wypominać partnerowi dodatkowe kilogramy, lepiej zachęcić go do wspólnej aktywności. W końcu do wyboru jest tyle ćwiczeń, że na pewno znajdziecie coś, co spodoba się obydwojgu. Może to być jazda na rowerze, ścianka wspinaczkowa, czy nawet gra w badmintona. Na koniec warto przygotować zdrowy obiad. Wspólnie spędzony czas w ten sposób zbliży nas do siebie oraz doskonale poprawi humor.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ