Olejek do pielęgnacji włosów i ciała

Włosy u wielu osób są przyczyną do kompleksów. Każdy chce mieć bujną czuprynę, która świadczy o zdrowych włosach, jednak nie każdy niestety może się takimi pochwalić. Pomimo tego, że twoje geny oraz zdrowie nie pozwala na zachowanie prezentacyjnego uwłosienia na głowie masz jednak wiele sposobów, które pomogą tobie walczyć z tym zjawiskiem.

Kto pomoże?

Jest wiele stron internetowych, które oferują przeróżne produkty pomagające zachować gęstość włosów. Jednym z przykładów może być chociażby https://www.dermago.pl/. Tam można znaleźć przeróżne produkty pomagające na pielęgnację oraz regenerację włosa.

Olejek arganowy

Olejek arganowyJednym z bardzo przydatnych i dobrych dla ciebie produktów jest właśnie olejek arganowy. Przykładowo produkt możesz zobaczyć tutaj https://www.dermago.pl/pozostale/olejek-arganowy-cynos-100ml.html. Olejki arganowe służą do intensywnego odżywiania oraz działania przeciw starzeniu się. Jaki skutek otrzymuje skóra? Staje się ona przede wszystkim elastyczna, z kolei włosy nabierają niecodziennego blasku. W dodatku olejki arganowe mają bardzo ładne i przyjemne zapachy. Dlatego twoja skóra oraz włosy również będą bardzo ładnie pachnieć. Co więcej zapach ten utrzymuje się przez dłuższy czas po ich zastosowaniu. Olejek arganowy jest z reguły umieszczany w ciemnych i przeźroczystych oraz szklanych pojemnikach. Właśnie taki sposób ich przechowywania zapewnia długotrwałe zachowanie właściwości produktu. W dodatku buteleczki są zakończone jeszcze dodatkowo specjalnymi aplikatorami. To właśnie one szczególnie ułatwiają nakładanie kosmetyku. W ten sposób jedno przyciśniecie aplikatora powoduje nałożenie 0,5 ml olejku.

Zalety olejku arganowego

Olejek arganowy zawiera spore ilości wielu witamin oraz kwasów tłuszczowych w tym szczególnie omega 3, omega 6 oraz omega 9. Najważniejszym kwasem jest kwas linolowy, który zapewnia ochronę oraz regenerację skóry. Kwasy tłuszczowe są bardzo pomocne w zwalczaniu przesuszania się skóry oraz utraty jej elastyczności. Jest to jeden z wielu sposobów walki ze zmarszczkami. Witamina E również pomaga zwalczać proces starzenia skóry i spowalniać jego skutki.

Dla jednych utrata włosów nie jest niczym złymi potrafią się z tym pogodzić oraz zaakceptować bez większych problemów. Natomiast jest również wiele osób, które niestety nie potrafią się pogodzić z rzednącymi włosami. Jednak nie muszą się przesadnie przejmować, ponieważ obecnie na rynku jest wiele produktów, które pomagają walczyć z utratą owłosienia. Jednym z tego typu produktów jest właśnie omawiany wcześniej olejek arganowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ