Wszystko o depilacji laserowej

Wreszcie możemy pozbywać się zbędnego owłosienia z wybranej części ciała raz na zawsze. Odkąd  zaczęto stosować depilację laserową, kobiety na całym świecie mogą cieszyć się idealnie gładką skórą. Co ciekawe, z zabiegów depilacyjnych tego rodzaju korzystają też coraz chętniej panowie. Wszystko to dla zachowania nie tylko idealnej estetyki wyglądu zewnętrznego, ale również codziennej higieny. Dowiedz się na ten temat więcej.

Jak usuwać owłosienie precyzyjnie i bezpiecznie?

Czy wiesz, że wystarczą dosłownie 2 minuty, by pozbyć się włosów z okolic pach? Właśnie tyle trwa zabieg epilacji laserowej najlepszej jakości sprzętem. Mowa tu o zabiegach, takich jak depilacja laserowa vectus, bo to właśnie vectus jest najnowocześniejszym, najbardziej precyzyjnym i bezpiecznym urządzeniem do trwałego usuwania niechcianych włosków.

Aby w sposób bezpieczny usunąć owłosienie, warto skorzystać z usług renomowanych gabinetów, w których zabiegi realizowane są nie tylko przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu, ale również przy pomocy wykwalifikowanej kadry. Bo chociaż depilacja laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym, to musi być poprzedzona szczegółowym wywiadem z pacjentem. Medyk wykluczy wtedy określone przeciwwskazania, takie jak choroby skóry, stany zapalne, opalenizna, ciąża, okres karmienia piersią czy cukrzyca.

Jeśli trwała depilacja przebiegać przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, nie ma mowy o jakichkolwiek powikłaniach. Najlepsze lasery eliminują ryzyko poparzenia skóry poprzez zastosowanie specjalnej nakładki chłodzącej. Co więcej, dzisiaj depilować można każdy rodzaj i kolor owłosienia, nawet włoski cienkie i jasne. Trzeba tylko wybrać laser vectus i zapisać się na zabiegi, takie jak depilacja laserowa. Warszawa i inne duże miasta w naszym kraju dysponują coraz szerszą oferta w tym zakresie. Znalezienie profesjonalnego gabinetu nie jest więc dzisiaj dużym problemem.

Na czym polega zabieg?

Aby trwale usunąć włoski z poszczególnej partii ciała, konieczna jest realizacja co najmniej kilku zabiegów. W zależności od wybranej strefy (nogi, pachy, okolice bikini, ale coraz częściej też ręce, klatka piersiowa, pośladki i plecy) zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Zazwyczaj zaleca się od 3 do 7 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Podczas każdorazowego zabiegu, wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry. Wpływają na melaninę, czyli główny barwnik włosa. Niszczą ją, a wraz z każdym zabiegiem włosy po prostu znikają. Co cieszy najbardziej, nie odrastają już nigdy więcej.

Warto zaznaczyć, że dzisiaj zabiegi laserowe wykonuje się w pełnym komforcie. Nie mam mowy o bólu, pieczeniu czy uczuciu parzenia skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ