artykuł higiena

Higiena intymna kobiety w dzisiejszych czasach jest nadal tematem, o którym rozmawiamy rzadko, w sumie głównie tylko w gabinecie ginekologicznym. Czemu tak się dzieje? Przecież zdrowie intymne kobiet jest tak samo ważne, jak zdrowie ogólne, a higiena intymna tak samo ważna, jak higiena pozostałych części ciała kobiety.

Rodzaje artykułów higienicznych

Podpaski, tampony oraz wkładki higieniczne są to artykuły higieniczne, które są używane przez każdą kobietę. Po takie artykuły często sięgamy odruchowo, na ich wybór nie poświęcamy zbyt dużo czasu.

To podstawowy błąd, ponieważ to, z jakich produktów do higieny intymnej korzystamy, ma znaczenie. Warto zwrócić uwagę na skład i wybrać produkt, który jest naturalny, wtedy mamy gwarancję, ze taki produkt nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.

Podpaski – dostępne są różne rodzaje, dopasować je należy do dnia menstruacji. Jedne podpaski są przeznaczone na początkowe dni okresu, drugie na ostatnie dni miesiączki. Dostępne są również podpaski na noc. Ich kształt jest bardziej rozbudowany, dzięki temu zachowana jest większa higiena podczas snu. Dla kobiet, które chcą się czuć komfortowo w ‚te dni’, stworzone zostały nawet ultra cienkie podpaski. Niezależnie od rodzaju, wszystkie podpaski są klejone do bielizny.

Artykuły higieniczne - czym się różnią?

Tampony – są wykonane z delikatnej bawełny, która absorbuje płyn menstruacyjny. Bawełna specjalnie została, sprasowana do kształtu, który ułatwi umieszczenie go wewnątrz ciała kobiety. Chłonność tamponu określa jego rozmiar. Im tampon jest większy, tym ma większą chłonność. Podczas wyboru, należy kierować się obfitością krwawienia.

Wkładki higieniczne – ich główną funkcją jest zachowania odpowiedniej higieny okolic intymnych. Wkładka higieniczna przede wszystkim chroni bieliznę przed wilgocią oraz wydzieliną fizjologiczną, czyli upławami, śluzem lub krwawieniem menstruacyjnym. Spełniają również dodatkową funkcje, jaką jest neutralizacja nieprzyjemnego zapachu. Wszystkie te elementy sprawiają, że kobieta ma poczucie świeżości i komfortu.

Przeczytaj też: Aromaterapia – jakie są jej zalety?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ