Niedoceniane buraki

Buraki, polskie warzywo, a tak niedocenione. Przypomnijmy, że buraki są źródłem azotanów, które świetnie wpływają na naszą wydolność. To właśnie dzięki temu związkowi powstaje tlenek azotu, który jest odpowiedzialny na rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie cienienia krwi. Jak się okazuje należy pić jedną szklankę dziennie soku z buraków. Dzięki temu nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze.

Niektórzy z nas mogą się zastanawiać, dlaczego buraki mają taki kolor a nie inny. Wszystko to za sprawą batacyjaniny. To barwnik, który jest zawarty w burakach. Dzięki niemu burak posiada purpurowy kolor. Właśnie ten barwnik stymuluje procesy odtruwające w naszym organizmie.

Buraki, wspaniałe warzywo

Niestety większość z nas nie docenia buraków, a powinniśmy. To świetne warzywo zarówno pod względem walorów smakowych jak i odżywczych. Tlenek azotu, który powolnie uwalania się, powoduje zwiększenie dopływu krwi do narządów płciowych. Dodatkowo buraki to cenne źródło błonnika. Inną istotną kwestią jest fakt, że potrafią zapobiegać zaparciom.

Buraki są nie tylko tanie, ale i wspaniałe pod różnymi względami. Nie tylko zwiększają wytrzymałość, przyśpieszają metabolizm, ale też zmniejszają uczucie zmęczenia. Tak więc powinniśmy się starać, aby częściej on królował na naszych talerzach.

Sok z buraka

Idealnym rozwiązaniem na tzw. przemycenie buraków dzieciom będzie sok z buraka.

Niedoceniane buraki

Możemy do niego dodać jabłko, banan, czy inny owoc bądź warzywo. Pamiętajmy, że sok z buraków idealnie sprawdzi się w przypadku małych dzieci, osób z nadciśnieniem czy osób w podeszłym wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ