Kawa a kawa, czyli co tak naprawdę pijemy

Kawa, napój wszystkim nam dobrze znany. Praktycznie większość z nas zaczyna dzień od kubka, filiżanki dobrej, mocnej kawy. Będąc w pracy, również sięgamy po kawę. Wiele osób uważa, że tylko dzięki kawie jesteśmy rano dobrze funkcjonować. Czasami zdarza się, że w ciągu dnia spożywamy nawet kilka kaw. Bardzo często w domowym zaciszu, również lubimy wybić swoją ulubioną kawę w towarzystwie książki.

Kawa, czyli napój, bez którego nie potrafimy żyć?

Kawa, czyli idealny sposób na wszelkie zmęczenie. To właśnie dzięki niej jesteśmy bardziej skupieni, działamy zdecydowanie efektownej, potrafimy myśleć. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dzięki jednemu składnikowi. Mowa o kofeinie, bo przecież każda kawa ją posiada. Kofeina ma za zadanie pobudzić naszą korę mózgową oraz ośrodek oddechowy. Właśnie przez to nas organizm lepiej funkcjonuje.

Działanie kofeiny działa poprzez wydzielanie się adrenaliny, czyli substancje, które są niezwykle przyjemne dla naszego mózgu. Kawa to napój, który nigdy nie jest nudny. Mała czarna, espresso, jej zróżnicowany smak i zapach.Już sam zapach kawy potrafi nas pobudzić. Kofeina dociera do naszych bodźców pobudzając wszystkie myślące czynniki.

Pijąc kawę, na pewno spożywamy pewną dawkę kofeiny. Lecz kawa ma również dobroczynne działanie. Mianowicie w przypadku niskiego ciśnienia, lub niedociśnienia, zalecane jest wypicie filiżanki kawy.

Kawa a kawa, czyli co tak naprawdę pijemy

Inaczej bywa z osobami, które chorują na nadciśnienie, gdyż kawa po prostu je podnosi. W zależności od swoich kubków smakowych, każdy z nas preferuje inny rodzaj i smak kawy. Na dzisiejszym rynku możemy wybrać brazylijską, arabską czy też po prostu turecką. Niewątpliwie cieszy się ona sporą popularnością.

Kto dziś sobie wyobraża ciasta bez kawy? To duet wręcz doskonały. Kawa sama w sobie nie jest kaloryczna. Chyba, że dodamy do niej jakieś dodatki w postaci mleka, cukru czy też karmelu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ