włosy
fot.: pexels.com

Zdrowe, gęste i pełne blasku włosy… Która z kobiet nie marzy o czymś takim? Niestety, nie każda miała to szczęście się z takimi urodzić, a włosy zamiast gęstych, są po prostu cienkie. Nie oznacza to jednak, że nie można z tym nic zrobić. Obecnie, na rynku istnieje wiele kosmetyków i preparatów, które pozytywnie wpływają na gęstość włosów. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i trochę cierpliwości. Przydatne okażą się również patenty stylizacyjne. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dodawanie-objetosci/

Pielęgnacja na gęste włosy

To, jak włosy wyglądają, w dużej mierze zależy przede wszystkim od odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku posiadania cienkich włosów, warto wypróbować kosmetyki, które sprawią, że staną się one bardziej sprężyste.

W tym celu przydatne okażą się szampony i odżywki, pianki do włosów, maseczki, ampułki oraz płukanki. Wykonywanie tych zabiegów wspomoże oczyszczenie i odżywienie skóry głowy, a także regenerację i nawilżenie włosów.

Oprócz preparatów zakupionych w sklepach, można zdecydować się na prowadzenie pielęgnacji w domowych warunkach. Najpopularniejszymi domowymi sposobami na gęste włosy są m.in. maseczka z jajek, kompres z oliwy z oliwek, sok z korzenia czarnej rzodkwi, picie drożdży oraz stosowanie olejku rycynowego.

Odpowiednia stylizacja

Jak się okazuje, istnieje wiele sprawdzonych metod, dzięki którym słabe i cienkie włosy staną się niezwykle gęste. I czasem wcale nie potrzeba do tego kosmetyków, czy też stosowania specjalnych zabiegów w salonie fryzjerskim.

Jednym ze sposobów na uzyskanie efektu gęstych włosów, jest ich skrócenie. Dla niektórych kobiet może być to zbyt drastyczna zmiana, jednak właścicielki cienkich włosów, w przypadku ich dalszego zapuszczania tylko sprawią, że będą się one bardziej osłabiać. Krótsze włosy sprawiają, że łatwiej jest taką fryzurę wymodelować, a przez to nadać jej objętości.

Aby włosy zyskały optycznie, można postawić także na wykonanie delikatnych fal za pomocą lokówki. Lekko falowane włosy są jednym z najpopularniejszych trendów w stylizacji, a ponadto dodają ciekawego charakteru. Aby jednak włosy nie ucierpiały w trakcie kontaktu z lokówką, przed rozpoczęciem zabiegu zaleca się zastosowanie preparatu termoochronnego.

Przeczytaj też: http://www.szafamamy.pl/pielegnacja-wlosow-dla-osob-uprawiajacych-sport/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ