Włosy uwrażliwione wymagają specjalnego traktowania oraz odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. Wszystkie kobiety, które borykają się z tego rodzaju kosmykami, doskonale wiedzą, jak ważny jest dobór właściwych produktów do włosów – pasma trzeba nie tylko chronić, lecz także regenerować. Z pomocą przychodzi seria przeznaczona do odbudowy włosów L’Oreal Professionnel Salon Expert.

Odbudowa włosów L’Oreal, czyli ratunek dla uwrażliwionych kosmyków

Kosmetyki L’Oreal Professionnel zostały stworzone przez specjalistów, dzięki czemu wyróżniają się zaawansowaną technologią, unikalnym składem, a przede wszystkim skutecznym działaniem. Pielęgnacja włosów uwrażliwionych jest szczególnie ważna, ponieważ bez niej nie ma mowy o efektownej fryzurze i dobrej kondycji kosmyków. Nie pomoże koloryzacja i nowoczesne cięcie – trzeba zacząć od podstaw, czyli odbudowy i regeneracji włosów.

Seria kosmetyków Absolut Repair Lipidium to propozycja przygotowana specjalnie dla posiadaczek uwrażliwionych włosów. L’Oreal odbudowa włosów składa się z kilku produktów, które są do siebie idealnie dopasowane, a stosowane razem mają jeszcze silniejsze i bardziej skoncentrowane działanie. Nie ma ryzyka obciążenia czy nadmiernego przetłuszczanie, ponieważ kosmetyki mają lekką, ale jednocześnie bardzo odżywczą formułę.

W skład linii Absolut Repair Lipidium L’Oreal Professionnel wchodzą następujące produkty do włosów:

  • Powercell Repair – intensywna kuracja, która błyskawicznie wygładza i odżywia,
  • szampon L’Oreal – natychmiastowa regeneracja,
  • odżywka – idealna do zastosowania po szamponie,
  • odbudowujący krem termiczny – odbudowa oraz ochrona w jednym produkcie,
  • maska L’Oreal – błyskawiczna regeneracja,
  • serum odbudowujące – olejek do włosów L’Oreal, który zapewnia wygładzenie włókna włosa, kosmyki stają się miękkie i gładkie w dotyku,
  • podwójne serum na rozdwojone końcówki – odbudowuje i zabezpiecza zniszczone końce pasm.

Kosmetyki L’Oreal Professionnel, czyli co warto mieć w swojej łazience

Oczywiście nie ma konieczności stosowania wszystkich kosmetyków L’Oreal, ponieważ nawet włosy uwrażliwione mogą charakteryzować się różnymi problemami, co oznacza, że nie wszystkie osoby muszą mieć identyczne potrzeby względem pielęgnacji. Z pewnością jednak warto zainwestować w (chociaż) trzy lub cztery produkty z serii odbudowującej. Absolutną podstawę i bazę stanowi oczywiście szampon, chociaż wiele osób zapomina o tym, że to właśnie oczyszczanie stanowi pierwszy krok pielęgnacji i w żadnym wypadku nie należy go lekceważyć. Kolejnym wymaganym kosmetykiem jest odżywka i/lub maska – zapewniają głębokie odżywienie, ponieważ wnikają do wnętrza kosmyków, nie skupiają się tylko na działaniu powierzchniowym. Odbudowujący krem termiczny to pozycja obowiązkowa dla kobiet, które regularnie stylizują swoje włosy za pomocą wysokiej temperatury, mowa tu o korzystaniu z suszarki, prostownicy czy lokówki. Te przedmioty (chociaż niewątpliwie są bardzo pomocne) przyczyniają się do przesuszania i niszczenia włosów, co w przypadku kosmyków uwrażliwionych może przynieść naprawdę fatalne skutki. Podwójne serum na rozdwojone końcówki można z powodzeniem stosować zapobiegawczo, jeśli ten problem nas nie dotyczy – lepiej nie dopuścić do sytuacji, w której końce naszych pasm staną się słabe, kruche, a w końcu rozdwojone. Obowiązuje dobrze znana zasada: lepiej (i łatwiej) zapobiegać niż leczyć.

Pielęgnacja każdego rodzaju włosów jest sprawą indywidualną, najważniejsze, aby stosowane kosmetyki były wysokiej jakości i sprawdzonej marki. Muszą również odpowiadać na nasze spersonalizowane potrzeby, nie należy sugerować się ceną czy opinią sprzedawcy, lepiej zaufać specjalistom z renomowanych salonów fryzjerskich, a przede wszystkim być otwartym na testowanie nowości i szukanie swoich faworytów.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ