Dieta Paleo – na czym polega?

Każdy chce być szczupły i marzy o idealnej sylwetce, którą będzie mógł się pochwalić. Dlatego wiele osób często stosuje różne diety mające na celu osiągnięcie takiego stanu. Niestety czasami trudno przy nich wytrwać, bo ich zasady są bardzo trudne do zrealizowania. Z czasem pojawia się coraz więcej diet, a każda opiera się na innych zasadach. Często możemy mieć dylemat, którą z nich wybrać. Dzisiaj się skupimy na diecie Paleo.

Dieta Paleo – wzoruj się na jaskiniowcach

Dieta Paleo dla większości osób nie będzie żadną nowością. W zeszłym roku cieszyła się ona ogromną popularnością oraz skradła serca milionów Polaków. Od tamtej pory motywuje i inspiruje wielu z nich. Jednak są też osoby, które jeszcze nie spotkały się z tą dietą. Dlatego spieszymy im z wyjaśnieniem, na czym ona polega.

Dieta Paleo zachęca nas do jedzenia głównie chudych mięs, a także warzyw, owoców i zdrowych tłuszczów. Swoją nazwę zawdzięcza okresowi paleolitu, a to wszystko dlatego, że to właśnie wtedy żyli ludzie, na których mamy się wzorować będąc na diecie Paleo. Często towarzyszy jej motto – jedz jak jaskiniowiec, a uda Ci się zgubić zbędne kilogramy. Z najnowszych danych wynika, że ten sposób odżywiania jest bardzo popularny w czasie odchudzania.

Generalne zasady diety Paleo

Wiemy już mniej więcej, na czym polega dieta Paleo. Jednak warto poznać więcej zasad, aby nie mieć żadnych problemów, gdy będziemy się odchudzać z jej pomocą. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na diecie Paleo jemy przede wszystkim białko zwierzęce. Na szczęście nie jest to nasz jedyny posiłek. Możemy także spożywać owoce, warzywa, tłuszcze, jajka, orzechy czy nasiona, więc mamy spore pole do popisu. W dodatku nie musimy liczyć kalorii ani intensywnie ćwiczyć, żeby schudnąć.

Dieta Paleo – na czym polega?

Najważniejsze jest, aby przestrzegać zasad jej towarzyszących, a nasza waga zacznie maleć. Reguły diety nie mówią tylko o tym, co powinniśmy jeść, ale również czego nie możemy. Powinniśmy unikać wszystkich zbóż oraz nabiału. Nie wolno nam też sięgać po ziemniaki, przetworzone oleje roślinne, strączki oraz przetworzoną żywność. Pod żadnym pozorem nie sięgajmy po sól ani alkohol. Dzięki stosowaniu się do tych zaleceń, uda nam się zrzucić sporo kilogramów. Oczywiście zachęcamy też do ćwiczeń, aby zadbać o kondycję oraz poprawić formę.

Korzyści wynikające z diety Paleo

Dieta Paleo nie tylko ułatwia chudnięcie, ale ma też znakomity wpływ na nasz organizm. Liczne badania potwierdzają, że dzięki niej sporo zyskujemy. Oto, jakie korzyści wynikają z jej stosowania:

 • zmniejszone uczucie głodu,
 • znaczna utrata masy ciała,
 • eliminacja żywności przetworzonej,
 • zmniejszenie spożycia szkodliwych substancji chemicznych, które negatywnie działają na organizm,
 • poprawa poziomu lipidów we krwi,
 • poprawa funkcjonowania układu odpornościowego,
 • większa ilość energii każdego dnia,
 • stały poziom cukru we krwi,
 • zmniejszenie nasilenia alergii, a nawet jej całkowita eliminacja,
 • działanie przeciwzapalne,
 • poprawa stanu i wyglądu cery, skóry oraz zębów.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ