Moc w burakach

Buraki, warzywo znane chyba każdemu. Buraki mają moc, pomagają w wielu dolegliwościach. To idealny naturalny lek na anemię, niską odporność, wzdęcia, zaparcia. Buraki potrafią wzmocnić nasze naczynia krwionośne, układ nerwowy, a nawet poprawić pamięć. Z buraków warto również zrobić swój domowy syrop przeciw kaszlowy. Będą potrzebne buraki i cukier.

Wystarczy zrobić niewielkie otwory w burakach, do środka wsypać cukier. Wstawić do piekarnika i upiec. Podczas pieczenia w otworach buraków wytworzy się samodzielny syrop. Należy go podawać po jednej łyżeczce, kilka razy dziennie.

Inne właściwości buraka

Picie soku z buraków zwiększa wytrzymałość naszego organizmu. Dzięki temu warzywu nasze zmęczenie jest o wiele, wiele mniejsze. Dodatkowo buraki zawierają węglowodany, witaminy PP, P, K, B, C oraz A, sole mineralne oraz kwasy organiczne. Co do witaminy C, największą jej ilość zawierają liście buraczane. Burak był stosowany od zawsze, znany od tysięcy lat.

Osoby chore na nadciśnienie, także powinny się zaprzyjaźnić z sokiem ze świeżego buraka. Bardzo często stosuje się go w leczeniu jelit oraz żołądka. Dodatkowo dzięki burakom, możemy przyrządzić różnego rodzaju przetwory. Sosy, ćwikłę czy inne. Niezwykła moc znajduje się w burakach, warzywach o których wie każdy z nich. Niestety bardzo rzadko po nie sięgamy.

Moc w burakach

Dlaczego tak się dzieje? Po prostu nie każdy lubi ich smak, kolor czy przygotowanie. Lecz warto skorzystać z wielu różnych przepisów, które pokazują jak możemy przygotować to królewskie warzywo. Idealny dodatek do obiadu, zdrowe pieczone chipsy, carpaccio i wiele, wiele innych. Buraki są zdrowe i pyszne. Sama ich słodycz powoduje, że mogą nam zastąpić słodycze. Pomimo, że burak jest bardzo tradycyjnym polskim warzywem, nie jest jakoś wyjątkowo kupowany. Lecz każdy kto dba o swoje zdrowie, powinien skusić się na poczciwego buraka, przynajmniej raz w tygodniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ