Co możemy zrobić w sytuacjach, gdy nasz portfel wieje pustkami, a marzy się nam zakup czegoś nowego i innego, czego wcześniej nie posiadaliśmy? Brak gotówki może być bardzo irytujący. Bardzo popularną metodą na szybkie zdobycie pieniędzy stały się pożyczki na dowód. Są one od wielu lat znane na całym świecie. W Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem zwłaszcza w okresach tuż przed świętami. Każdej rodzinie przecież zależy na tym, aby przeżyć magiczny czas świąt na najwyższym poziomie.

Dowód gwarantem udanej transakcji

Jeśli bierzym pożyczkę przez Internet – nikomu nie musimy pokazywać naszego dowodu osobistego. Wystarczy jedynie wpisać wszelkie niezbędne dane do sporządzenia umowy w paskach panelu, gdzie się logujemy. Dane dotyczą oczywiście naszego miejsca zameldowania, zamieszkania, serii oraz numeru dowodu osobistego. Wydawać się może, że uzupełnianie danych w sytuacji brania pożyczki na dowód przez Internet wlecze się w nieskończoność, ale tak naprawdę wszystkie sprawy formalności trwają zaledwie kilka minut. Po przesłaniu wniosku musimy nieco odczekać, aby system automatycznie przyjął nasze zgłoszenie. Po upływie około piętnastu minut, jeśli pozytywnie przejdziemy cały process rekrutacji – na naszym koncie znajdzie się wymarzona pożyczka. Można więc pozwolić sobie w jednej chwili na szalone zakupy. Można więc zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Spłacanie pożyczki

Jest kwestią bardzo indywidualną. Wiele zależy od tego, jakie formy spłaty dopuszczają firmy udzielające pożyczek. Niektóre z firm, a właściwie większość życzy sobie, by pożyczone pieniądze oddać po trzydziestu, góra sześćdziesięciu dniach od zawarcia zobowiązania. Pożyczki w większych sumach, gdy istnieją trudności ze spłaceniem wszystkiego od razu, mogą być rozłożone na raty. Do każdej ze spłacanych rat trzeba doliczyć jeszcze dodatkowe odsetki. Lepiej opłaca się spłacić należność od razu w całości, ponieważ w przypadku rozłożenia ratalnego trzeba rezerwowac dodatkowe pieniądze na pokrycie wartości odsetek. Jeśli zarabiamy na tyle sporo, by nie pilnować dokładnie wartości naszego konta, możemy dogadać się z firmą udzielającą nam pożyczki, żeby każdego miesiąca ściągała na swoje konto obowiązującą rate. Dzięki temu unikniemy stania w kolejkach przy realizacji przelewów, a także będziemy mogli skoncentrować się na innych rzeczach, nie tylko na pogoni za pieniędzmi i kontrolą naszych przychodów. Łatwość zaciągania pożyczek daje dziś szanse na różne rozwiązania finansowe.

www.optimusplus.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ