Hemoroidy

Co piąty Polak cierpi na hemoroidy, dowiaduje się o nich jak podczas wizyty w toalecie zauważy krew na papierze toaletowym bądź odczuwa swędzenie i pieczenie podczas wypróżniania. Jest to przypadłość, która bardzo często dotyka również kobiety w ciąży, u których często występuje zatwardzenie, które z znacznym stopniu wpływają na pojawienie się wyżej wymienionych hemoroidów.
Na pocieszenie powiem, że w prawie wszystkich przypadkach da się je szybko i łatwo wyleczyć, należy zbadać jak wyglądają i co jest przyczyną ich powstawania, aby wdrożyć odpowiednie leczenie.
Hemoroidy kontrolują wydalanie z naszego organizmu stolca i gazów, mają kształt poduszek, które są wypełnione krwią, można powiedzieć, że są naturalną częścią naszego ciała, która występuje u każdego z nas. Jeżeli owe guzki się za bardzo rozciągną, wypełniają się większą ilością krwi, która nie jest w stanie się z nich później usunąć, co powoduje pojawianie się stanów zapalnych, powodujących charakterystyczne pieczenie i swędzenie. Wiele osób, u których występują problemy z tak wstydliwą przypadłością, każda zmiana pojawiająca się w okolicach odbytu jest przemilczana i nie jest konsultowana z lekarzem ani żadnym specjalistą.
Należy tutaj obalić panującą teorię, że powstają one pod wpływem wieku, jest to całkowitą nieprawdą, ponieważ za ich pojawianie się jest odpowiedzialny styl i sposób życia. Największy procent zachorowalności na hemoroidy jest obserwowany u osób które prowadziły siedzący tryb życia, jak również u zawodowych kierowców, kolarzy jak i osób uprawiających jazdę konną. Duże znaczenie ma też sposób w jaki się odżywiamy, jeżeli jemy potrawy bogate w ostre przyprawy bądź mamy dietę ubogą w błonnik i płyny możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości pojawienie się u nas opisywanej przypadłości. Otyłość, biegunki i zaparcia również maja wpływ na zachorowalność, podobnie jak ciąża o której wcześniej wspomniałem, najczęściej pojawiają się w trzecim trymestrze lub po ciąży, objawy są takie same jak w innych przypadkach.
Jak wyglądają hemoroidy i jak możemy je u siebie rozpoznać? Możemy je wyczuć palpacyjnie jako kilka wystających z odbytu guzków, mogą one również piec, swędzieć, a nawet powodować krwawienie. W bardziej zaawansowanej chorobie może dojść nawet do infekcji, dlatego ważne jest aby nie bagatelizować u siebie objawów i wdrożyć szybkie leczenie, ponieważ w aptekach są dostępne leki wydawane bez recepty, jednak najlepiej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który określi stopień rozwoju hemoroidów.
Najczęściej stosowanym sposobem leczenia hemoroidów jest wdrożenie stosowania czopków i maści, które w większości przypadków mają działać przeciwzapalni, przeciwbólowo oraz mają łagodzić uczucie swędzenia. W zaawansowanej i rozwiniętej chorobie stosuje się leczenie zabiegowe.
Należy pamiętać, że najlepszą formą leczenia jest zapobieganie, a jeżeli już pojawiła się choroba należy niezwłocznie udać się do lekarza, który pomoże uporać się z problemem, nie wolno ” na własną rękę” przyjmować żadnych lekarstw.

www.niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPyszne warzywa
Następny artykułNa wakacje

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ