Dlaczego warto zdecydować się w domu na posadzkę z płytek i jakie ich rodzaje wybrać

Dekorując dom, czy to podczas urządzania go po remoncie, czy też zaraz po wybudowaniu, musimy między innymi wybrać rodzaj pokrycia posadzek. Mamy kilka podstawowych typów, spośród których wybieramy obecnie najczęściej. Wśród różnych rodzajów pokryć podłogowych na szczególną uwagę zasługują sobie jednak płytki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zalety płytek, które sprawiają, że będą doskonałym pokryciem każdej podłogi

Płytki podłogowe są przede wszystkim jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów, jakie możemy sobie wyobrazić. Nie ulegają ścieraniu nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania, dzięki czemu można z powodzeniem stosować je w pomieszczeniach, w których istnieje większe ryzyko zniszczenia posadzki – na przykład w holu, gdzie z łatwością możemy nanieść na posadzkę piach i błoto.

Jednocześnie płytki są mało nasiąkliwe i odporne na działanie wody. W ten sposób świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których zawsze jest większa wilgotność i nietrudno o zachlapanie, takich jak łazienka i kuchnia. Idealnie ochronią posadzkę przede wszystkim, co mogłoby się tam wydarzyć.

Kolejna wielka zaleta płytek to szerokie możliwości aranżacyjne. Różnorodne wielkości, kolory i wzory sprawiają, że płytki możemy obecnie zastosować dosłownie w każdym pomieszczeniu – zaczynając od holu, a kończąc na salonie.

Płytki w salonie, czyli wersje drewnopodobne

Płytki drewnopodobne do salonu są rozwiązaniem, które jest coraz chętniej wybierane przez miłośników praktycznych, łatwych do utrzymania w idealnym stanie posadzek. Płytki są szczególnie mile widziane w domach, w których w salonie odbywa się wiele wydarzeń: zabawa dzieci, spotkanie rodzinne czy nawet większe przyjęcia.

Drewnopodobne płytki podłogowe prezentują się doskonale praktycznie w każdym pokoju. Będą doskonałym uzupełnieniem między innymi industrialnych aranżacji, w których stawiamy na naturalny wygląd wszystkich pomieszczeń. Pięknie wpisują się również w inne rodzaje wystroju wnętrza, ponieważ cechuje je ogromna uniwersalność.

Idealna biel albo klasyczna szarość

Płytki podłogowe często kojarzą się nam z czystością, prostotą i minimalizmem. W takie klimaty idealnie wpasowują się płytki o neutralnych kolorach, jak właśnie biel i szarość. Pozwalają na stworzenie przestrzeni jasnej, czystej i eleganckiej. Ich gustowne barwy sprawiają, że mogą być dodane też do różnorodnych ścian, mebli czy drobnych dodatków – ze wszystkimi zaprezentują się świetnie.

Nowoczesne lub klasyczne mozaiki

Mozaiki znane są ludziom jako ozdoba pomieszczeń od tysięcy lat. Ich współczesne wersje czerpią z bogatej tradycji, która wywodzi się jeszcze ze starożytności, a jednocześnie wnoszą do aranżacji powiew świeżości i unikatowości. Są pięknym dodatkiem do prostych płytek w jednolitym kolorze, ponieważ rozweselają je i urozmaicają. Mogą być także zastosowane jako jedyny element dekoracyjny, pokrywający całą długość posadzki – wówczas bez wątpienia przykują wzrok i sprawią, że całe pomieszczenie nabierze niezwykle żywego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ