Piezochirurgia - szybki sposób na uzyskanie prostych zębów

Coraz więcej ludzi przykłada wagą i dba już nie tylko o zdrowie swoich zębów, lecz także o ich estetyczny i ładny wygląd. Niestety jednak, tylko nieliczni mogą poszczycić się idealnymi zębami, niewymagającymi interwencji stomatologa czy ortodonty. Są też i tacy, którzy marzą o szybkich efektach, bez ponoszenia przykrych konsekwencji. Bywa również, że są sytuacje, kiedy niezbędne jest także przeprowadzenie o wiele bardziej zaawansowanych i skomplikowanych zabiegów. Wykorzystywane są wówczas możliwości, jakie oferuje nam piezochirurgia.

Co to jest piezochirurgia?

Piezochirurgia jest innowacyjną techniką chirurgii kostnej. Jest ona przeznaczona do stosowania podczas wykonywania zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii, jak również  periodontologii. Piezochirurgia znajduje swoje zastosowanie ponadto w ortodoncji.

Piękne zęby a ortodonta

Każdy chciałby mieć piękne zęby, nie chować i wstydzić się uśmiechu. Ładne zęby to już nie tylko ich barwa czy kształt. Niemałe znaczenie ma przecież także zgryz, a jego korekta nie należy już niestety do najprostszych. Powszechnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest oczywiście założenie aparatu ortodontycznego. Jednak  odrobinę, a nawet bardzo przerażać i zniechęcać do jego założenia może świadomość długotrwałego procesu korekcji zębów, ból, dyskomfort z tym związany, a także  względy estetyczne czy trudności związane z codziennym funkcjonowaniem. Wśród nich wymienić możemy chociażby jedzenie, mówienie czy swobodne oddychanie, spanie. Z pomocą rozwiązania tego uciążliwego problemu może przyjść piezochirurgia.

Na czym polega zabieg piezochirurgii?

Zabieg, stosujący tę innowacyjną metodę,  nazywa się Piezocision i wykorzystuje się do jego przeprowadzenia urządzenie zwane piezometrem. Jego najważniejszym atutem jest uzyskanie błyskawicznych efektów. W celu przeprowadzenia zabiegu, wykorzystywane są ultradźwięki, nacinające wyrostki zębodołowe w kości szczęki pacjenta. Dochodzi wówczas do pobudzenia procesów samoleczniczych w kości, a także, co najważniejsze – szybkiego uzyskania odpowiedniego ustawienia zębów w łuku. Sam zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny oraz bezbolesny,  a czas jego trwania wynosi zaledwie 20 minut.

Zalety piezochirurgii

Nowoczesna metoda wsparcia w leczeniu ortodontycznym posiada szereg zalet. Przede wszystkim zabieg, jak zapewniają specjaliści ze Smile Design Clinic, odznacza się olbrzymią precyzją oraz bezpieczeństwem, co chyba dla każdego pacjenta jest  najistotniejsze.  Pole wykonywania zabiegu jest wolne od krwi, proces gojenia jest krótszy, a obrzęk i ból są zdecydowanie mniejsze.  Zniwelowane jest tu ryzyko  uszkodzenia struktur miękkich. Niewątpliwą zaletą poddania się zabiegowi jest czas leczenia. Okres leczenia przy wykorzystaniu tej innowacyjnej metody może ograniczyć się do zaledwie kilku miesięcy, a nie, jak bywa to w przypadku tradycyjnych metod leczenia, przeważnie dwóch, a nawet niekiedy trzech lat. Na uzyskaniu ładnego zgryzu w krótkim czasie zależy nam z różnych powodów. Nie mniej jednak mają one wpływ na nasze samopoczucie i komfort psychiczny. Zabieg może przywrócić nam nie tylko ładny wygląd w krótkim czasie, lecz także dodać pewności siebie i poprawić samopoczucie psychiczne, tak istotne w prawidłowym codziennym funkcjonowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ