Efekt kocich oczu? Miej go już dziś!

Makijaż, to jedna z najważniejszych rzeczy u kobiety. Niektóre z nich, nie wyobrażają sobie każdego dnia, bez tych kilkudziesięciu minut spędzonych przed lustrem. Makijaż, to nie tylko rozświetlona, i efektownie wyglądająca skóra. To również oczy…

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jest to prawda, zważywszy, że to od nich rozpoczyna się praktycznie każda znajomość. Jeśli chcemy, by wyglądały one zalotnie i zmysłowo – koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik.

Przygotowanie…

Jeśli chcesz uzyskać efekt kocich oczu, koniecznie zadbaj o dobre przygotowanie skóry. Usuń z niej cały dotychczasowy makijaż. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – lepiej położyć makijaż na czystą skórę, która będzie go znacznie lepiej wchłaniała.

Pomyśl o odpowiednich akcesoriach

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z „kocimi oczami”, koniecznie… przygotuj swój warsztat. Przygotuj sobie zawczasu min zalotkę, sypki (jasny i ciemny) i kremowy krem do powiek i… kredkę, eyeliner a także tusz do rzęs. Masz już wszystko? No to zaczynamy!

Przygotowanie kocich oczu – krok po kroku

1. Na powieki jako pierwszy nałóż kremowy, cielisty cień do powiek.
2. Wewnętrzne kąciki swoich oczu pomaluj jasnym cieniem.
3. Odpowiednio zacieniuj powiekę. Najlepiej, jeśli jej górną część zacieniujesz – uzyskasz wtedy większą głębię spojrzenia.
4. Wzdłuż linii rzęs, zrób kreskę swoim eyelinerem. Pamiętaj, by nie rozpoczynała się ona od początku oka – w takim wypadku, tylko zmniejszysz je optycznie.
5. Rozetrzyj pod brwiami kredkę w kolorze ecru. Możesz też zaznaczyć linię wodną – czyli wewnętrzną stronę dolnej powieki.
6. Do formowania rzęs, wykorzystajmy zalotkę.
7. Wytuszuj rzęsy i to koniecznie za pomocą świeżej maskary. W ten sposób, ochronisz się przed zarazkami!
8. Przygotuj odpowiednio brwi. Jeśli masz je za krótkie (optycznie zmniejszają oczy), możesz je powiększyć domalowując je przy pomocy cienia lub kredki.

Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli robisz to po raz pierwszy, nie martw się, że zajmuje Ci to bardzo dużo czasu…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ