Jak rozbić nowe buty?

Kupując nowe buty musimy liczyć się z tym, że podczas długiego użytkowania pojawią się otarcia oraz pęcherze. Dyskomfort ten może pojawić się szczególnie podczas pierwszego noszenia. Warto, więc poświęcić trochę czasu, aby rozbić nowe buty.

Domowe sposoby rozbijania butów

Jeżeli chcemy rozciągnąć obuwie powinniśmy nasączyć bawełnianą szmatkę w alkoholu i natrzeć nią powierzchnie buta. Czekamy aż staną się miękkie a następnie delikatnie je rozciągamy. Innym rozwiązaniem jest wypchanie butów gazetami, które uprzednio namoczyliśmy w denaturacie.

Kolejną metodą na rozbicie butów jest namoczenie ich w ciepłej wodzie a następnie założenie na stopy. Mokry materiał łatwiej się dopasuje do naszego ciała. Jeżeli posiadamy buty z zamszu lub skóry naturalnej to powinniśmy trzymać je nad wrzącą wodą. Następnie należy ubrać je na skarpetki nasączone alkoholem i poczekać ok. 15 min.

Jak uniknąć otarć i pęcherzy?

Nowe obuwie powinniśmy przez kilka dni rozbijać w domu zanim wyjdziemy w nich do pracy. Najlepiej założyć je na mokre skarpetki, dzięki czemu nasza stopa szybciej przyzwyczai się do kształtu buta.

Do obuwia można założyć cienkie bawełniane stopki, dzięki czemu unikniemy otarć, które powstałyby przez bezpośredni kontakt skóry z butem. Warto również zastosować nawilżający krem do stóp lub talk, który ochroni nas przed podrażnieniami. Jeżeli nasze buty posiadają twarde zapiętki wtedy należy skorzystać z wkładek ochronnych.

Akcesoria i produkty do rozbijania butów

Jeżeli obawiamy się, że domowe sposoby mogłyby zniszczyć nasze obuwie to wtedy warto zainwestować w produkty do rozbijania butów. Szczególnie polecany jest spray, który bez problemu ułatwi nam rozciągnięcie butów. Jeżeli nie chcemy moczyć obuwia to wtedy powinniśmy zainwestować w drewniany przyrząd tzn. prawidło.

Należy pamiętać, aby nowe buty rozchodzić w domu, dzięki czemu będziemy się w nich czuć komfortowo. Jeżeli po powrocie do domu nasze stopy będą spuchnięte to wtedy warto je unieś do góry. Dzięki temu pobudzimy krążenie krwi oraz zmniejszymy wrażenie ciężkości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ