Dziadkowie, ciocie i wujkowie – wszyscy zastanawiają się co kupić najmłodszym w rodzinie na gwiazdkę. Rozwiązań jest wiele, ale część zabawek po krótkim czasie przestaje już interesować malucha i rzucana jest w kąt. Czasem warto więc wybrać takie zabawki, które faktycznie okażą się dla dziecka ciekawsze, nawet jeśli stanowią sporą inwestycję – jak samochody na akumulator. Pod choinkę możemy po prostu zarządzić składkę na prezent.
Tego rodzaju prezent w dużej mierze zależy od wieku i upodobań najmłodszego, bowiem nie każde dziecko w tym samym wieku będzie mogło korzystać z tego typu zabawki, mimo że poruszanie się w nim za każdym razem powinno odbywać się w asyście dorosłego. Sprawdźmy jakie modele samochodów na akumulator warto kupić pod choinkę.
Wiek, waga, wzrost
Jak już zostało wspomniane, jednym z priorytetów przy planowanym zakupie tego typu zabawki, jest zwrócenie uwagi na wiek i zainteresowania dziecka. Samochody na akumulator pod choinkę najlepiej sprawdzą się w przypadku dzieci powyżej trzeciego roku życia, bowiem większość modeli przystosowana jest właśnie do nieco starszych pociech. Mniejsze dzieci mają do dyspozycji rzadko występujące, mniejsze i inaczej wyprofilowane auta, które jednak nie posłużą zbyt długo; z tego powodu warto z taką inwestycją poczekać, aż dziecko będzie mogło przesiąść się do modelu, który posłuży przynajmniej kilka lat. Ważna jest również waga malucha ze względu na ograniczenia, które mają wszystkie samochody na akumulatory. Pod choinkę warto wybrać model, który będzie miał spory zapas wagowy; jednocześnie trzeba pamiętać, że ważny jest wzrost dziecka. Jeśli kupimy zbyt duże auto, a dziecko – choć ciężkie – to jednak jest niskie, będziemy mieć problem, bo maluch nie sięgnie do kierownicy.
Ile osób, ile silników?
Na rynku zabawek dziecięcych znajdziemy wiele modeli samochodów z akumulatorami przeznaczonych zarówno dla jednego, jak i dwójki dzieci. Zazwyczaj te drugie są nieco większe i posiadają wyższy dopuszczalny przedział wagowy. Takie samochody na akumulator pod choinkę doskonale sprawdza się dla rodzeństwa – pod warunkiem, że dzieli ich niewielka różnica wieku. W innym przypadku jedno auto może spowodować ni mniej, ni więcej, a po prostu poważny konflikt.
Jeśli chodzi o silniki, to do wyboru mamy modele z mocą 6V, 12V albo 24V oraz z jednym albo dwoma akumulatorami. Im większa moc, tym większa dopuszczalna prędkość, ale również auto ma zwykle wyższy dopuszczalny limit wagowy oraz może dłużej jeździć na jednym ładowaniu. Im większy model i dziecko, tym wyższa moc akumulatora i ich liczba w pojeździe.