Bezpieczne i edukacyjne zabawki interaktywne dla 2 latka

0
1009

Dzieci uwielbiają testować swoje zabawki i wcale nie do końca może chodzić o ich możliwości i dostępne funkcje. Co zatem mamy na myśli mówiąc, że maluchy kochają testować swoje zabawki? Zazwyczaj chodzi o ich wytrzymałość i niezawodność. Oczywiście czasem zabawa wymaga takich strat, np. podczas zabawy w wojnę. Żeby jednak zabawki były bezpieczne, nie tylko muszą być wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Co więc chcemy powiedzieć przez zdanie bezpieczne edukacyjne zabawki interaktywne dla 2 latka? Tego dowiesz się z dalszej części materiału.

Na wstępie chcemy jednak przypomnieć, że zabawki interaktywne dla 2 latka to takie, które wchodzą z nim w interakcje. Oznacza to, że wydają dźwięki, pokazują kolory lub kształty, gdy maluch wybierze jakąś opcję. Dla szkrabów w tym wieku najlepszym przykładem są maty, na których znajdują się liczby, litery, słowa lub zwierzątka. Gdy maluch je naciśnie, zaczynają mówić lub wydawać dźwięki (np. krowa zaczyna buczeć).

Materiały i tworzywa bezpieczne dla zdrowia lub życia

Skoro chodzi o zabawki interaktywne dla 2 latka, na pewno mają w sobie części z tworzywa sztucznego. Nie trzeba być fachowcem w dziedzinie medycyny, by wiedzieć, że dla organizmu dziecka, to nie za dobrze. Wyróżniamy jednak wiele tworzyw sztucznych i wiele z nich jest obojętna dla skóry, dlatego przykładowo może mieć kontakt z żywnością, jak np. butelki od wody. Koniecznie należy sprawdzić również lakiery i farby, gdyż to one w pierwszej kolejności mają kontakt z jamą ustną lub innymi częściami ciała pociechy, np. oczami, które są równie narażone.

Jak to zrobić? Weryfikując ilość dostępnych i przyznanych certyfikatów jakości przez niezależne laboratoria i instytucje. Im więcej dokumentacji i nagród, tym większa pewność, że wszystko będzie w najlepszym porządku.

Brak elementów, które mogą zostać zjedzone lub umieszczone w uszach, nosie i oczach

Zabawki interaktywne dla 2 latka zawsze posiadają kieszeń na baterie. Jest to chyba największy problem, ponieważ maluch ciekawy świata po prostu będzie chciał ją otworzyć i zobaczyć co jest w środku. Jeśli mu się to uda, na pewno zaciekawią go również akumulatory. Próba wykorzystania ich w trakcie zabawy może skończyć się tragicznie, gdyż nawet zwarcie może prowadzić do konsekwencji. Koniecznie zawsze sprawdzaj, czy takie elementy konstrukcji są widoczne i czy można je łatwo otworzyć. Nie spuszczaj również dziecka podczas zabawy. Jeśli będziesz trzymać się tych zaleceń, wszystko będzie w najlepszym porządku i naprawdę nie musisz się martwić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ