Okres zimowy nie jest zbyt łaskawy dla naszej urody. Mróz, ostry wiatr, ogrzewanie powodują, że włosy stają się nadmiernie suche i trudne w pielęgnacji. O czym powinnyśmy wtedy pamiętać?

Wprawdzie sama niska temperatura nie ma tak dużego wpływu na włosy, ale za to nie jest ona obojętna dla skóry głowy. Mróz powoduje, że znajdujące się na głowie gruczoły łojowe przestają prawidłowo pracować, dlatego włosom zaczyna brakować naturalnej substancji ochronnej. Także cebulki włosów nie przepadają za niskimi temperaturami, ponieważ na skutek zwężenia naczyń krwionośnych dociera do nich wtedy mniejsza ilość substancji odżywczych. W konsekwencji może dojść nawet do zwiększonego wypadania włosów.

Kosmetyki do włosów na zimę

Jeżeli na co dzień stosujesz tylko zwykły szampon, w takiej sytuacji twoja pielęgnacja włosów powinna zostać wzbogacona o odżywkę. W przypadku suchych, trudnych do ujarzmienia włosów, które są szorstkie i trudne w rozczesywaniu, warto przetestować zarówno odżywki do spłukiwania, jak i bez spłukiwania, na przykład w formie sprayu albo olejku. Sprawią, że fryzura będzie wyglądać piękniej i dodatkowo ochronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi.

Od czasu do czasu warto zaserwować włosom maskę. Dzięki skoncentrowanym składnikom odżywczym taka pielęgnacja włosów spowoduje, że będą wyglądały lepiej – będą miękkie, gładkie i nawilżone. Warto też przetestować oleje do włosów, które są ostatnim hitem. Sprawdzić może się też klasyczna nafta kosmetyczna.

Masaż skalpu – pomoże w odżywieniu włosów

Aby zwiększyć przepływ krwi w skalpie, rozbudzić cebulki włosowe i gruczoły łojowe, które zimą pracują na zwolnionych obrotach, warto stosować masaże głowy. Możemy robić je przy nakładaniu kosmetyków, na przykład olejów palcami. Możemy też wykorzystać specjalne przyrządy. Masaż sprawi, że skóra będzie efektywniej przyjmowała dobroczynne składniki aktywne z kosmetyków.

Zatem jeżeli twoje włosy zimą nie prezentują się zbyt dobrze, pamiętaj o ich intensywnej pielęgnacji. Dzięki temu twoja fryzura będzie prezentować się jeszcze lepiej!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ