Peeling enzymatyczny - jak działa, jego właściwości

Peeling enzymatyczny, słowo trochę skomplikowane. Przypomnijmy słów kilka o peelingu. Ma on za zadanie złuszczyć naskórek. Występują peelingi enzymatyczne oraz mechaniczne. Ten proces jest niezbędny, jeśli chcemy aby nasza skóra wygląda zawsze zdrowo i promiennie.

To idealne rozwiązanie dla skóry zmęczonej, bez blasku. W przypadku peelingu mechanicznego, bazujemy na drobinkach, które mogą doprowadzić do lekkiego podrażnienia skóry. Dlatego lepiej jest wybierać peeling enzymatyczny. W takim przypadku bazuje on na enzymach, które sprawdzają się na skórę wrażliwej i problematycznej.

Peeling enzymatyczny- kilka słów więcej

Peeling enzymatyczny działa zupełnie inaczej jak zwykłe peelingi ziarniste. Nie tylko złuszcza martwy naskórek bez potrzeby tarcia. Istotną kwestią jest fakt, że rozpuszcza on rogową warstwę naskórka. Bardzo często właśnie w tym rodzaju peelingu wykorzystywane są enzymy podchodzenia naturalnego, najczęściej zostają one uzyskane z roślin.

Peeling enzymatyczny - jak działa, jego właściwości

Stosowanie peelingu jest bardzo podobne do użycia maseczki. Mianowicie nakłada się taki produkt na całkowicie oczyszczoną skórę. Kolejno dokładnie sie rozprowadza, po czym spłukuje, koniecznie ciepłą wodą. To wręcz idealne rozwiązanie dla osób ze skórą wrażliwą, tłustą, problematyczną.

Peelingi są świetnie znane nam kobietom. Lecz coraz więcej Panów, którzy odwiedzają na przykład salon kosmetyczny, decyduje się na ten zabieg. Dodatkowo już na sklepowych półkach możemy dostrzec specjalne peelingi dla mężczyzn. Tak więc można powiedzieć, że to idealna propozycja nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ