O czym trzeba pamiętać szykując się do ślubu?

Kiedy pary zdecydują się na ślub, zastanawiają się o czym należy pamiętać, aby związać się na stałe. Jest tyle kwestii do omówienia, że młoda para martwi się, czy o czymś nie zapomni. Jakie kwestie są najważniejsze, i o czym należy pamiętać w kwestii ślubu i wesela?

Po pierwsze kościół, lub urząd. Trzeba udać się do tych instytucji, w zależności od tego jaki będzie to ślub. Jeśli będzie kościelny, trzeba odbyć nauki oraz spowiedź. Obowiązkowe jest także dostarczenie dokumentów potwierdzających inne sakramenty. W kościele lub w urzędzie trzeba zadbać o wystrój, oraz oprawę muzyczną, no i przede wszystkim wybrać odpowiednią datę.

Ważnym aspektem podczas wesela jest sala, na której odbędzie się zabawa. W zależności od tego jaki rodzaj wesela planujemy, oraz na ile osób, wybór może być różny. Może to być tylko obiad z najbliższą rodziną, lub dwudniowa impreza.

Kiedy mamy wybraną salę, załatwione sprawy w urzędzie lub kościele, a także wybraną datę, trzeba zastanowić się kogo chcemy zaprosić. Warto zrobić listę, aby o nikim nie zapomnieć. Gdy już to wszystko będziemy mieli, trzeba zadbać o zaproszenia. W zależności od tego ile mamy gości, oraz jak daleko mieszkają, zaproszenia będą rozdawane różnymi drogami. Można osobiście je wręczać, pocztą lub elektronicznie. Wybór zależy od naszych możliwości i czasu. Na zaproszeniach należy umieścić wszelkie informacje takie jak data, miejsce, godzina, oraz dodatkowe, jak na przykład informacje dotyczące prezentów.

Bardzo ważną kwestią, dotyczącą wesela są dekoracje. Trzeba pamiętać o kwiatach dla panny młodej, świadkowej oraz butonierce pana młodego. Warto szybciej zastanowić się nad dekoracją sali, kościoła, lub urzędu. Coraz częściej młoda para decyduje się na jeden motyw, który pojawia się wszędzie, także w zaproszeniach.

Przed ślubem trzeba zastanowić się czy chcemy zespół na wesele, czy DJ. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Dużo szybciej należy wybrać także fotografa i kamerzystę, ponieważ bardzo często wiele terminów jest zajętych.

Jedną z najtrudniejszych decyzji dotyczących wesela jest ubiór. Trzeba zdecydować o rodzaju sukni lub garnituru, kroju, kolorze. Bardzo ważne tutaj są także dodatki, czyli welon, biżuteria i buty. Panna młoda przed weselem musi także zadbać o makijaż, fryzurę i paznokcie.

Młodzi muszą pomyśleć także o innych kwestiach, takich jak, obrączki, pierwszy taniec, tort, samochód do ślubu, podziękowania dla gości, rodziców i świadków. Można zastanowić się także nad dodatkami, na przykład w postaci księgi gości czy innych atrakcji na weselu. Tutaj kwestie są indywidualne i wszystko zależy od oczekiwań pary młodej.

W wielu restauracjach alkohol na wesele trzeba zorganizować samemu. Jest to dobrą opcją, ponieważ często wychodzi to taniej. Można także pomyśleć nad ciekawymi naklejkami na butelki.

Wydawać by się mogło, że przygotowanie ślubu i wesela jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Jednak gdy wszystko zbierze się w całość, nie jest to wcale takie straszne. Trzeba tylko wszystko przemyśleć, i dobrze zastanowić się, jak ma ten dzień wyglądać.

www.zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ