Na co zwrócić uwagę przy zakupie maty do jogi?

Nieważne, czy chodzisz na jogę do szkoły jogi czy ćwiczysz w domu. W każdej sytuacji warto mieć matę pod ręką. To nie tylko kapitalny patent na zapewnienie sobie komfortowego miejsca do wykonywania asan, ale przede wszystkim gwarancja stabilności i tym samym bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrany model maty do jogi pozwoli cieszyć się tym rodzajem aktywności w absolutnej wygodzie. Zanim zdecydujemy się na zakup maty, warto sprawdzić, na co powinno zwrócić się uwagę.

Każda mata przeznaczona do ćwiczeń ma swoje określone przeznaczenie i właśnie sposób wykorzystania jest niebywale ważny. Maty do jogi muszą wyróżniać się walorami antypoślizgowymi. Taka specjalna warstwa antypoślizgowa skutecznie zapobiega przypadkowym przesuwaniom się maty, co nie byłoby raczej bezpieczne. Równie znacząca będzie wytrzymałość, a poza tym mata chroni nas przed siniakami i otarciami, o które naprawdę łatwo, gdyby praktykować jogę na zwykłym kocu lub na samej podłodze.

Maty do jogi nie należy wybierać bezmyślnie. W końcu mata powinna zapewnić nam uczucie pełnego komfortu i sprawdzić się w każdej sytuacji, także przy dość intensywnym użytkowaniu. Aby tak się stało, warto zastanowić się nad odpowiednią jej grubością. Grubsze modele nie tylko oznaczają większą wygodę i świetną izolację od podłoża, ale także zdecydowanie lepsze wsparcie dla naszych stawów. Ciężko byłoby ćwiczyć na twardej i niezbyt ciepłej podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że im grubsza mata, tym większy jej ciężar, więc jest to optymalny wybór dla osób praktykujących jogę w domu. Cieńsze modele wyróżniają się lekkością, co wydaje się ważne w kontekście konieczności wychodzenia z matą z domu.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie maty do jogi2
Kupując matę trzeba też sprawdzić materiał, z jakiego została ona wykonana. Ten aspekt determinuje zarówno jakość, jak i określone właściwości danego modelu. Najtańsze maty do jogi są wykonane z polichlorku winylu, czyli PVC. Materiał ten może być trwały, ale nie musi, kiedy PVC zostaje zmieszany z różnego rodzaju domieszkami. Takie rzeczy warto sprawdzić przed zakupem, pamiętając że PVC bez stosownych certyfikatów może szkodzić naszemu zdrowi. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem będą ekologiczne materiały, które podlegają recyklingowi, np. maty kauczukowe są z materiału naturalnego i odpornego na uszkodzenia. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się też wyroby z TPE, czyli termoplastycznego elastomeru, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, są biodegradowalne, a ponadto łatwo się czyszczą.

Gdzie kupować maty do jogi oraz inne akcesoria?

Jeżeli zależy nam na odpowiedniej jakości oraz bezpieczeństwie nabywanego produktu, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie skorzystanie z oferty sklepu specjalistycznego. W dużych ośrodkach miejskich zdarzają się sklepy stacjonarne, ale chyba najprościej, a na pewno najwygodniej skorzystać z propozycji sklepu internetowego, np. http://jogastyl.pl/pol_m_Maty-do-jogi-157.html. W takiej sytuacji nie musimy wychodzić z domu, aby na spokojnie przejrzeć cały asortyment i poczytać opinie internautów na temat określonego modelu maty czy klocka. Sklepy tego typu nie tylko wyróżniają się bardzo szeroką ofertą, ale również korzystnymi cenami. Skądinąd można także zdecydować się na zakup gotowego zestawu do jogi obejmującego matę, drewniany klocek, bolster i pasek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ