4 sposoby zachwycisz swoje otoczenie za pomocą woreczków satynowych

Coraz więcej pań domu poszukuje kreatywnych sposobów na dekorację swojego otoczenia. Powraca moda na własnoręczne wykonywanie ozdób i podarunków, które dzięki temu posiadają unikalny charakter. Aby samemu stworzyć wyjątkowy przedmiot nie trzeba umieć fachowo szyć, czy posiadać innych specjalistycznych umiejętności. Najważniejsza jest po prostu kreatywność. Właśnie dzięki niej zwykłe przedmioty dostępne powszechnie w sklepach mogą przeistoczyć się w coś naprawdę oryginalnego. Doskonałym przykładem są woreczki satynowe, które można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów.

1. Przechowywanie drobiazgów

Wszystkie worki satynowe doskonale sprawdzą się do ochrony najróżniejszych przedmiotów, zwłaszcza tych o niewielkim rozmiarze. Wytrzymały materiał gwarantuje wysoką trwałość, a jego struktura zapewnia odpowiednią wentylację. Dziś w poszukiwaniu oryginalnych elementów dekoracyjnych zaczęły być wykorzystywane do najróżniejszych przedmiotów. Niewielkie woreczki satynowe doskonale nadają się do przechowywania drobiazgów w szufladach i większych pudełkach. Większe odpowiedniki, często atrakcyjnie obszyte z nadrukowanymi grafikami służą do zabezpieczenia żywności.

2. Torebki na prezent

Kolejnym zastosowaniem woreczków satynowych może być wykorzystanie ich jako torebek na prezent. Z pewnością tak zapakowany podarunek nabierze wyjątkowego charakteru i przyciągnie uwagę wielu osób. Nie bez znaczenia jest również to, że w przeciwieństwie do ozdobnego papieru, po odpakowaniu nie wyląduje w koszu, lecz może posłużyć do innych czynności. Wbrew pozorom postawa ekologiczna nie wymaga wielkich poświęceń i w ten prosty sposób można przyczynić się do ochrony środowiska.

frywolna---woreczki2

3. Elegancka dekoracja butelki

Ciekawym pomysłem, w którym mogą być wykorzystane woreczki satynowe to użycie ich jako ciekawego opakowania do butelki. Sprawdzi się to nie tylko jako dekoracja podarunku, ale również na zbiorowych uroczystościach takich jak urodziny, czy wesele, gdzie nie chciałoby się ostentacyjnie eksponować alkoholu.

4. Odświeżacz zapachowy

Wspomnianą wcześniej strukturę woreczków można wykorzystywać nie tylko do przechowywania jedzenia. Bardzo oryginalnym pomysłem jest stworzenie własnych odświeżaczy powietrza, które gustownie zapakowane w woreczki satynowe będą stanowiły ozdobę każdego wnętrza. Materiał przepuszczający powietrze będzie powoli uwalniał miłe zapachy. W przeciwieństwie do wielu sklepowych odświeżaczy nie będzie również problemów z wymianą wkładu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ