Na czym polega fenomen butów Melissa?

Buty i torebki – to miłość wielu kobiet, dla której mogłyby poświęcić swoje przysłowiowe „ostatnie pieniądze”. Trudno się temu dziwić, albowiem dzięki nim każda stylizacja nabiera ożywczego, kobiecego efektu. Dzisiejszy artykuł będzie jednak w całości poświęcony meliskom – gumowemu obuwiu, które pokochały miliony kobiet na całym świecie.

Historia trendu

Meliski to niemal kultowe buty, na punkcie których oszalało wiele pań. Do ich produkcji wykorzystywane jest tworzywo Melflex, będące połączeniem plastiku i kauczuku. W rezultacie obuwie jest nie tylko miękkie, ale również wygodne. Nie powoduje odcisków, idealnie dostosowując się do kształtu stopy. Dostępne w sprzedaży meliski występują w rozmaitych fasonach i kolorach, dzięki czemu ich dopasowanie do wiosennych, jak i letnich kreacji nie jest niczym skomplikowanym.

Atuty gumowego obuwia

Nie ulega wątpliwości, że gumowe buty stanowią ciekawą alternatywę dla modeli skórzanych. Technologia produkcji współczesnego silikonu czy PCV charakteryzuje się świetnymi parametrami przepuszczającymi powietrze, dzięki czemu stopa się nie poci, zaś ich noszenie jest gwarancją wygody i komfortu. Warto nadmienić, że z uwagi na rodzaj zastosowanego materiału, meliski poddawane są procesowi recyklingu, dzięki czemu są ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu.

Ze względu na posiadane właściwości, nie odparzają nóg, nie powodują bolesnych otarć czy podrażnień, a także nie rozciągają się pod wpływem noszenia. Mimo że są miękkie i elastyczne, cechują się wyjątkową trwałością. Dlatego z powodzeniem można powiedzieć, że stanowią szalenie funkcjonalny model obuwia. To jeszcze nie koniec zalet opisywanego obuwia. Warto podkreślić, że z uwagi na obecność gumy, nie stanowią problemów w utrzymaniu czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku jasnych modeli. Bez obaw można w nich chodzić deszczową porą, a potem tylko zmyć zabrudzenia pod bieżącą wodą, nie martwiąc się o ryzyko ich uszkodzenia. Z kolei ich uroczy zapach gumy balonowej zachwyci każdego.

Meliski doskonale sprawdzą się na plaży, na basenie, w pracy czy podczas popołudniowego spaceru. Niezwykle bogaty zakres modeli w połączeniu z posiadanymi właściwościami decyduje o fenomenie tego rodzaju obuwia.

Niektórym osobom guma kojarzy się z czymś tandetnym. Jeśli przyjrzymy się Meliskom, szybko przekonamy się, że nie jest to prawda. Ich funkcjonalny i praktyczny charakter przypadnie do gustu każdemu, zaś mnogość dostępnych fasonów zadowoli nawet najbardziej wybredną klientkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ