klamry na wrastające paznokcie u stóp

Kłopot wrastających paznokci dotyczy osób w każdym wieku. Uciążliwe rany, które mieszkają w efekcie wrastania paznokci są na tyle nieprzyjemne, iż powszechnie jedyną formą leczenia składa się usunięcie całej płytki paznokcia. Zanim dopuścimy do tak ekstremalnej sytuacji, możemy posiłkować się mniej inwazyjnymi, jednak niezwykle skutecznymi metodami leczenia. Widzisz, iż paznokcie zaczynają wrastać w skórę? Wybierz się do podologa oraz zapytaj o klamrę korekcyjną na paznokieć. Tenże łatwy zabieg może zaoszczędzić wiele ucisku oraz wyprofilować niesforne paznokcie na duży okres. Czemu klamry na wrastające paznokcie zdobywają coraz wiele zwolenników? – Operacyjne zrywanie wrastającej płytki paznokciowej należy do przeszłości. Współczesna medycyna estetyczna uważa tę formę za barbarzyństwo – podkreśla dr Dariusz Pakuła, flebolog – nie dosyć iż jest bolesna, to bardzo powszechnie nowy paznokieć ponownie odrasta nieprawidłowo. My, chirurdzy wykonujemy ewentualnie operację Quenu, jednak klamry pozwalają pozbyć się tego kłopotu szybko, efektywnie oraz bezkrwawo w gabinecie kosmetycznym.

Jakie są etiologie wrastającego paznokcia?

Schorzenie to liczy na wbijaniu się płytki paznokcia w otaczający ją wał, czego konsekwencją jest jego zniszczenie. Czasami problemowi wtóruje krwawienie czy wyciek ropy. Niejednokrotnie dolegliwość ta spotyka ludzi młodych, w wieku 14-30 lat, natomiast zdarzają się przypadki wrastania paznokcia u małych dzieci czy osób w wieku podeszłym. Wtóruje mu stan zapalny, wytwarzanie się ziarniny i silny ucisk, jaki może zdecydowanie utrudniać chodzenie. Kłopot powszechnie dotyczy paluchów. Czemu paznokcie wrastają? Do podstawowych etiologii należą:
niewłaściwie dobrane obuwie,
1. wydające się urazy, np. podczas uprawiania sportu,
2. nieprawidłowa pielęgnacja – za głębokie wycinanie bocznych krawędzi płytki,
3. nadpotliwość oraz wynikająca z niej maceracja,
4. nieprawidłowy kształt oraz struktura płytki paznokciowej, która iż być np. krucha oraz cienka,
5. schorzenia ortopedyczne, m.in. płaskostopie, deformacja palców,
6. nadwaga,
7. elementy genetyczne.

wrastające paznokcie - czy klamry pomogą

Klamry na wrastające paznokcie

Klamry na wrastające paznokcie potrafią być rozmaite: sprężynowe, metalowo-plastikowe czy z tworzywa. Najnowszym wynalazkiem są klamry drutowe VHO Osthold, wykonane z materiału stosowanego w aparatach ortodontycznych. Zakładać je można chociażby wówczas, jeśli dotarło do stanu zapalnego wału paznokciowego.

Jak uczy się klamrę na wrastający paznokieć?

Klamrę VHO Osthold mocuje się pod brzegami paznokcia, w pomieszczeniu, gdzie zaczyna on wrastać brzegami w ciało. Końcówki drutu są dobrze kształtowane oraz pasowane do grubości płytki paznokciowej po obu stronach palca. Haczyk mocuje się pod płytką, drucik odpowiednio przycina oraz zakańcza oczkiem. Kluczowym momentem zabiegu jest połączenie obu haczyków za pomocą drucianej pętelki – wówczas znajduje się siłę, z jaką klamra będzie unosiła paznokieć do góry, torując jego nowe koryto rośnięcia. Na całe końcówki klamry składa się specjalną masę, jaką można ozdobić, np. cekinem. Klamra utrzymywana jest na paznokciu aż do wszystkiego jego odrośnięcia nowym torem. Zanim pójdziesz do domu, pedikiurzystka wytłumaczy ci, jak jedynemu w domu zakładać tampony nasączone środkiem przeciwzapalnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ